Laptop kendi kendine kapanıp açılıyor

burak061997xxx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Laptopum da bir sorun oluştu. Oyun oynarken bir anda kapandı. Ben şarz cihazı çıktı sandım ama laptop açılırken kendi kendine reset atmaya başladı ancak reset gibi de değil komple kapanıyor. Bilgisayarda güç kalmıyor daha sonra tekrar ben Power tuşuna basmadan açılıyor. İlk başlarda açıldıktan kısa bir süre sonra kapanıyordu ancak şimdi masaüstüne kadar açılıyor ve her seferinde biraz daha uzun süre masaüstünde kalıyor. RAM'in yerini değiştirdim komple çıkardım ama kapanıp açılmaya devam etti. Bataryayı HDD'yi çıkarıp denedim yine de kapanıp açılması düzelmedi en son Power düğmesinin soketlerini bilgisayarı açtıktan sonra çıkardım her 2 taraftan yine kapanıp açılmaya devam ediyor. Güç kablosunun (prizden gelen) ucundaki sokete ufak bir baskı yaptığımda kapanıp açılıyor normalde masaüstüne kadar geliyor bilgisayar ama soketin giriş yerine ufak bir baskıda kapanıp açılması rötarı hemen gerçekleşiyor. Ancak sonuçta o soket ana karta bağlı ve güç kablosundaki bir şaseden mi anakarttaki bir çatlak veya şaseden mi USB girişlerinde de bir çatlak olabilir ondan kaynaklı mı anlayamadım ekran kartıyla alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü ısınmaya bile fırsat bulamıyor. Evde şasenin neden kaynaklı olduğunu da çözemiyorum farklı düşünce ve önerileriniz var ise yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı