Laptop kendi kendine kapanıyor

Dragnalith

Decapat
6 yıldır laptopta böyle bir problem yokken bugün 2 kez laptopta eski televizyonlar sinyal olmadığı zaman çıkan cızırtılar gibi ekran verip hemen kendini kapıyor ve yeniden başlatıyor. Herhangi bir hata uyarısı tarzı bir şey de vermiyor. Çözümü nedir bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemel sıcaklık veya chipset arızası gibi duruyor.

Bilgisayarınızın termal bakımlarını ne zaman yaptınız ve sürücülerinizin güncelliği ne durumda? Ayrıca oyun içi sıcaklık değerleriniz nedir afterburner ile baktınız mı?

Geç cevap verdiğim için özür dilerim yazım denetimi yapmama rağmen kısıtlama yedim yazım hatasından nedense:D.
Termal macun değişimi yapmayalı bayağı oldu ama fanları 4-5 ay önce temizlemiştim sürücülerimin hepsi güncel sıcaklık normalde bakmıyorum ama siz deyince baktım.
15-20 dakika the Sims 4 oynamam sonuncundaki değerler:

TS4_x64_2020_09_03_03_13_14_742.jpg

Geç cevap verdiğim için özür dilerim yazım denetimi yapmama rağmen kısıtlama yedim yazım hatasından nedense:D.
Termal macun değişimi yapmayalı bayağı oldu ama fanları 4-5 ay önce temizlemiştim sürücülerimin hepsi güncel sıcaklık normalde bakmıyorum ama siz deyince baktım.
15-20 dakika the Sims 4 oynamam sonuncundaki değerler:

Eki Görüntüle 656697
Yük miktarı arttığında kapatacaktır kendini. Az kaynak kullanımına göre yüksek bir sıcaklık. Termal bakımlarınızı yapın veya yaptırın ardından durumu tekrar gözlemleyin.

Geri
Yukarı