Laptop Kendi Kendine Kapanıyor

118deniz190

Hectopat
Daha fazla  
Model ASUS X552L. Intel Core i5 4210u işlemci, 6 GB RAM, Nvidia GT 820M ekran kartı. Bilgisayarım birkaç senedir örnekse hafif sallandığında, klavyeden yazı yazarken, oyun oynarken vs. kendisiyle temasta olduğum her an kapanma riski taşıyor. Öncelikle ekran bir kere kapanıp açılıyor ardından bir kere daha gidiliyor ve 15-20 saniye (belki daha fazla) içerisinde tamamen kapanıyor, sol altta bulunan ışıkları sönüyor. Sonra ise güç tuşuna basmama gerek kalmadan herhangi bir tuşa basmamla beraber kendi kendine tekrardan başlayabiliyor ve uyku moduna geçse yine iyi, bilgisayar tamamen kapanmış oluyor ve her şeyim gidiyor. Örnekse oyunda tam save alıyorum ve o sırada kapandığı için save dosyam bozuluyor, yazı yazarken word kaydetmemiş oluyor ve yazıya bir daha erişemiyorum. Ve bu sıkıntının temeli kesinlikle ısınması değil. Bilgisayarım açtıktan 3 dakika sonra bile kapanabiliyor ve nasıl olduğuna dair de bir fikrim yok, internette de çözümü yok. Geçen ay bilgisayarcıya getirdim, güç almıyordu cihaz. Bu sıkıntıyı da söyledim ve ondan sonra bilgisayar daha az bu şekilde kapanmaya başladı ama sonra yine bu durum arttı. Nasıl çözüleceğine dair bir fikri olan varsa her şeyi denerim çünkü artık çok sıkıldım bu durumdan.
Kimse mi bir şey bilmiyor ya?

Son düzenleme:
Bilgisayarında her şey olabilir PSU su bozulmuş olabilir kablolarda temassızlık olabilir anakart ile ilgili bir sorun olabilir sana tavsiyem bilgisayarcıya götürmen olacaktır garantisi devam ediyorsa satıcısına götür.Bir de sorunları çözmek için neler denedin farklı PSU da bu sorunu yaşıyor musun mesela ?

Yeni konular

Geri
Yukarı