Laptop klavye ışıkları yanıyor fakat ekran gelmiyor

Jenans

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, sorunumu hemen anlatayım;
Montser Abra serisi laptop kullanmaktayım daha önceki günlerde herhangi bir sorun ile karşılaşmadım yaklaşık 2 haftadır belli aralıklarla her seferinde değil bu, bilgisayarda oyun oynarken ( LoL) durduk yere FPS çıkıyor ve bilgisayar sanki kaldıramayacağı bir oyunmuş gibi epeyce kasarak oynanıyor ve Discord'dan konuştuğum kişilerde sesleri parça parça geliyor. Net gelmiyor ama bu her zaman olan bir şey değildi ve bugün özelinde birden bilgisayarın ekranına yazı geldi, %0 error falan bilgisayar kapatmayın Windows bilmem neydi hatırlamıyorum. Ekranda yatay şekilde uzun çizgiler renk renk her neyse. Bilgisayar ben kapadım açmaya çalışıyorum klavye ışıkları mouse ışıkları yanıyorken ekran fanı çalışıyorken ekrana görüntü gelmiyor, 5-10 belki 15 defa kapatıp kapatıp açtım ve sonunda ekrana açıldı sonra tekrar aradan 1 saat geçti yine FPS düştü durduk yere. Aynı şekilde yine açmaya çalışırken aynı şeyler başıma geldi, Power tuşuna basınca her şey çalışıyor ama ekran gelmeyip bir süre sonra fan da duruyor ama klavye ve mouse ışıkları çalışmaya devam ediyor, yine denemeler sonunda bir şekilde açılıyor. İşletim sistemi olabilir mi sizce 2 senedir çakma işletim sistemi kullanıyorum, bir de biliyorsunuzdur çoğunuz tabii de bataryası çıkartılamıyor en azından içini açmadan. Sorun nedir sizce teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 8988C12F-573B-4CCD-895E-9EBFEAE26CD2.jpeg
    8988C12F-573B-4CCD-895E-9EBFEAE26CD2.jpeg
    81,3 KB · Görüntüleme: 135
İşletim sistemi en son düşünülecek şey diye düşünüyorum benzer takılmalar yapan (seslerin takır takır gelmesi dahil) eski laptopumda termal macun değişimi yapmamla sorunlar tamamen ortadan kalkmıştı ama burada durum daha ciddi gibi gözüküyor arkadaşın dediği gibi garanti varsa hiç kurcalamayın garantisi yoksa ilk bir Monster'in ömür boyu bakım hizmetini deneyin düzelme olmazsa devamı sonra düşünülür derim anakart problemi diye düşünüyorum.

İşletim sistemi en son düşünülecek şey diye düşünüyorum benzer takılmalar yapan (seslerin takır takır gelmesi dahil) eski laptopumda termal macun değişimi yapmamla sorunlar tamamen ortadan kalkmıştı ama burada durum daha ciddi gibi gözüküyor arkadaşın dediği gibi garanti varsa hiç kurcalamayın garantisi yoksa ilk bir Monster'in ömür boyu bakım hizmetini deneyin düzelme olmazsa devamı sonra düşünülür derim anakart problemi diye düşünüyorum.
Laptobu daha 2 ay önce gönderdim Durduk yere ana kartı yandı dicem inanmicaksn ama öyle oyun oynarken ana kart yandı ve anakartı yeni değiştiler, henüz yeni değiştirilen bir şeyden sorun verir mi, birde ben bunu garantiye gönderdiğimde laptobu komple yeni bir laptop olarak isteyebilme şansım Ne durumda 😂bir daha asla monster almam tavsiye de etmiyorum kimseye.

Yeni konular

Geri
Yukarı