Laptop klavyesi bazı tuşlar basmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ricardomilosjr

Hectopat
Yer
Istanbul
Selam arkadaşlar, klavyemde bir sorun var. Özellikle bazı tuşlar gggerektiği gibi çalışmıyor. Bazen ne kadar bastırırsam bastırayım hiç basmıyor, daha sonra aynı tuşa bir kere dokunduğumda ise aynı harfi birden fazla kez basmış oluyor, sorunun kaynağının yazılımsal olmadığını tahmin ediyorum. Bunu sorunu nasıl çözeriz?

Ayrıca bir şeyi merak ediyorum; laptop klavyesi olduğunsan sökemiyorum, saç kurutma makinesi veya elektrikli süpürgeyi düşük devirlerde çalıştırıp klavye içindeki tozları temizlemeye çalışmak klavyeye daha da zarar verir mi?

Bilgi sahibi değilseniz iyi bir bilgisayarcıya götürmenizi tavsiye ederim.

Laptop'u yeni mi aldınız? Eski laptoplarda klavye sökümü, değişimi vs. basit oluyor çünkü bir zorluğu yok.

Servise gidip gelmesi 1 haftayı bulur, daha basit bir yol arıyorum kendim çözebileceğim.
Hocam klavye bozulduysa eğer değişmesi gerek yani yapacak bir şey yok tabii yazılımsal bir sorun yoksa. Darbe aldı mı bilgisayar ya da sıvı teması? En ufak bir su damlası bile klavyenin devrelerine vs. değdiyse zarar vermiş olabilir.

Hocam klavye bozulduysa eğer değişmesi gerek yani yapacak bir şey yok tabii yazılımsal bir sorun yoksa. Darbe aldı mı bilgisayar ya da sıvı teması? En ufak bir su damlası bile klavyenin devrelerine vs. değdiyse zarar vermiş olabilir.

İnce bir kağıtla içindeki tozları çıkarmaya çalışırken hasar vermiş olabilirim, başka aklıma bir şey gelmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı