Laptop Klavyesinde Bazı Tuşlar Çalışmıyor

Ali Eren Egin

Kilopat
Daha fazla  
Bu sorun ağustosun sonlarına doğru yaşanmaya başlamıştı. 1 haftalığına tatile gitmiştim, dolayısıyla bilgisayar 1 hafta boyunca kapalıydı. Tatilden döndüğümde bilgisayarda hafif bir yavaşlama vardı, doğaldır dedim. Sonra bazı tuşlara bastığımda önce algılamıyor, algılamaya başlayınca da takılı kalıyordu. Aradan zaman geçti, artık sorunlu olan tuşlar hiç algılanmıyor. Sorun gidericiyi, Aygıt Yöneticisinden driverı güncellemeyi/kaldırıp yeniden başlatmayı, cftmon.exe yi denedim hiçbiri işe yaramadı.
Bilgisayara herhangi bir sıvı teması olmamıştı o yüzden fiziksel bir sorun olduğunu sanmıyorum, yazılımsal ise bu sorunu nasıl çözebilirim? Veya sorun yazılımsal mı fiziksel mi nasıl anlayabilirim? İşletim sistemi windows 10.

Laptopa farklı bir klavye bağlayıp donanımsal mı yazılımsal mı olduğuna bakabilirsin ben de aynı sorunu yaşadım aniden tuşların bazıları çalışmamaya başladı. Klavyeyi değiştirtmek zorunda kaldım.

Benim de Dell laptop uzun süre kapalı kalınca kendine gelemiyordu. Birkaç gün geçince düzgün çalışmaya başlıyordu. Laptopların böyle garip huyları var. Durduk yere bozulmak istiyorlar. Yine de sorayım. Siz gittiğinizde evde biri var mıydı? Laptopu açıp bilerek bozmuş olabilir mi? Belirli bir bölgedeki tuşlar mı yoksa ayrı ayrı yerdeki tuşlar mı çalışmıyor? Mesela hangi tuşlar? Ayrıca, ek bir klavya alıp takın. Ben öyle kullanıyorum.

Benim de Dell laptop uzun süre kapalı kalınca kendine gelemiyordu. Birkaç gün geçince düzgün çalışmaya başlıyordu. Laptopların böyle garip huyları var. Durduk yere bozulmak istiyorlar. Yine de sorayım. Siz gittiğinizde evde biri var mıydı? Laptopu açıp bilerek bozmuş olabilir mi? Belirli bir bölgedeki tuşlar mı yoksa ayrı ayrı yerdeki tuşlar mı çalışmıyor? Mesela hangi tuşlar? Ayrıca, ek bir klavya alıp takın. Ben öyle kullanıyorum.

Çok alakalı yerlerde değiller K, O, S, 2, 4, 7, Backspace tuşlarım çalışmıyor, ek olarak NumLock'tan birkaç tuş.

Laptopa farklı bir klavye bağlayıp donanımsal mı yazılımsal mı olduğuna bakabilirsin ben de aynı sorunu yaşadım aniden tuşların bazıları çalışmamaya başladı. Klavyeyi değiştirtmek zorunda kaldım.
Farklı bir klavye ile herhangi bi sıkıntı olmuyor. Laptopu satacağım o yüzden yardım istemiştim, sanırım yapacak bir şey yok

Hocam aynısı benim başıma gelmişti. Büyük ihtimalle laptop'un kapağını kapatmadınız ve klavye güneş gördüğü için bozuldu. Servisinize güveniyorsanız yollayabilirsiniz, ben Lenovo servisine verdim. Gayet iyi değiştirip geri verdiler.

Aynı sorunu şu video ile çözmüştüm. Konu eski olabilir ama Google ile gelenlere faydası olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı