Laptop klavyesine gazoz döküldü

EZMAN01

Hectopat
Yer
Evim
Daha fazla  
Benim laptopa gazoz döküldü şimdi dökülen yerdeki tuşlara basınca tuş yapışıyor gibi oluyor 1 saniye sonra geri geliyor. Dökülenler anlayabilir diye düşünüyorum gazozun şekerinden olsa gerek. Ne yapsam o yapışkan his gider?

Uludağ şekersiz ise biraz daha iyimser olabiliriz. Genel olarak kalvyeler sıvı temasından sonra sağlıklı çalışmazlar. Ancak benim tavsiyem klavyeyi tamemen sökmeniz daha sonra izopropil alkol ile temizlemeniz. Kesinlikle alkol dışında bir sıvı ile temizlemeye kalkmayın.

Uludağ :D

Normal su ile temizleyeyim derken tuşların altındaki o mekanizmalardan birini kırdım, zor taktım.

Suyun yapışmış şekeri temizlemesi zor bir şey. Kolonya ile temizlemenizi öneririm. Hem kirleri daha kolay çözüyor hem de çabuk uçuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni klavye alınabilir. Klavyeyi tamamen söküp arkadan %99 saflıkta isopropil alkol ile duş aldırabilirsin. Sonrasında en az birkaç gün kurumaya bırakın. Ayrıca anakarta değdiyse bozulmadı diye öylece bırammayın, ileride arıza açmaması için onu da şekerden arındırın.

Suyun yapışmış şekeri temizlemesi zor bir şey. Kolonya ile temizlemenizi öneririm. Hem kirleri daha kolay çözüyor hem de çabuk uçuyor.
Kolonya aşındırıcı bir madde hocam. Uçmayan kısmı elektronik kısımları anında paslandırır. Normal su ile temizlemesi bile daha iyi ama ikisi de büyüm ihtimalle tamamen bozar. En iyisi isopropil alkol veya belki selülozik tiner.

Altındaki mekanizmayı kırdığım tuşları bir daha sökersem zor takarım ve ayrıca bu olaydan 2.5 hafta falan geçti.

Altındaki mekanizmayı kırdığım tuşları bir daha sökersem zor takarım ve ayrıca bu olaydan 2.5 hafta falan geçti.

İzotropil alkol veya tiner ile iyice yıka Güneş'te kalsın birkaç gün. Çalışırsa iyisin çalışmazsa mecburen yeni klavye alınacak. Kasayı açamıyorsanız hiç zorlamayın bilgisayarcıya götürün cihazın yeni klavyesi ile birlikte.

Yeni konular

Geri
Yukarı