Laptop klavyesine limonata dökültü

dexter55

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Klavyemin sağ kısmına(sayıların olduğu kısma) 3-4 gün önce limonata döküldü. Hemen ters çevirdim sildim falan ama sonrasında bazı tuşlar sertleşti ve birkaç tuşa zor basılmaya başlandı ama tüm tuşlar çalışıyor. Bilgisayar Monster Tulpar T7 v25.1.... Garantiye götürdüm bugün ama 2850TL ücret çıkardılar (niye bu kadar yüksek diye sordum, klavyeye mouse pad kısmı ve el konulan yer birleşik olduğu için tamamını değiştiriyolarmış). Ben bu parayı vermek istemiyorum ne yapmalıyım tavsiyeleriniz var mı?

Arkadaşlar merhaba. Klavyemin sağ kısmına(sayıların olduğu kısma) 3-4 gün önce limonata döküldü. Hemen ters çevirdim sildim falan ama sonrasında bazı tuşlar sertleşti ve birkaç tuşa zor basılmaya başlandı ama tüm tuşlar çalışıyor. Bilgisayar Monster Tulpar T7 v25.1.... Garantiye götürdüm bugün ama 2850TL ücret çıkardılar (niye bu kadar yüksek diye sordum, klavyeye mouse pad kısmı ve el konulan yer birleşik olduğu için tamamını değiştiriyolarmış). Ben bu parayı vermek istemiyorum ne yapmalıyım tavsiyeleriniz var mı?

Klavye alıp USB'ye takmak mantıklı olacaktır.

2850 tl'ye klavye almak daha mantıklı. Şahsen ben o kadar vermezdim ama bilgisayarınızın klavyesini bu kadar umursuyorsanız siz bilirsiniz.

Dikkatli şekilde çıkar.
Kendin temizle, genelde sertleşen tuşlar zamanla rahatlıyor.

Temizliğini kendiniz yapabilirsiniz. Hiç temizlemeseniz bile şeker o yapışkan özelliğini yitirdikçe eski haline dönecektir. Dönmesi ve ne kadar süreceği dökülen miktara bağlı biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı