Laptop kullanılabilir RAM çok düşük

Chiara62

Femtopat
Daha fazla  
MSConfig'den ne kadar çok ayarlamaya çalışsam ya da BIOS'tan ne kadar çok ayarlamaya çalışsam olmadı sürekli kullanılabilir RAM değişiyor.
Bellekten dolayı oyunlardan atıyor ya da Opera kullanırken yetersiz bellek diyor 2 ekran kullanıyorum ondan mıdır diye deneyeyim dedim ama gene de laptop ekranındayken aynı yeterslik ekranını verdi. Opera'da RAM limiti açık değil sorun başka ne olabilir nasıl düzeltebilirim?

Eki Görüntüle 1484541

Eki Görüntüle 1484541

Eki Görüntüle 1484541

Eki Görüntüle 1484541

Eki Görüntüle 1484541

Eki Görüntüle 1484532

Eki Görüntüle 1484541

Eki Görüntüle 1484532

görev yöneticisi.JPG

opera ram limiri.JPG

MSConfig'den ne kadar çok ayarlamaya çalışsam ya da BIOS'tan ne kadar çok ayarlamaya çalışsam olmadı sürekli kullanılabilir RAM değişiyor.
Bellekten dolayı oyunlardan atıyor ya da Opera kullanırken yetersiz bellek diyor 2 ekran kullanıyorum ondan mıdır diye deneyeyim dedim ama gene de laptop ekranındayken aynı yeterslik ekranını verdi. Opera'da RAM limiti açık değil sorun başka ne olabilir nasıl düzeltebilirim?

Eki Görüntüle 1484541

Eki Görüntüle 1484541

Eki Görüntüle 1484541

Eki Görüntüle 1484541

Eki Görüntüle 1484541

Eki Görüntüle 1484532

Eki Görüntüle 1484541

Eki Görüntüle 1484532

Eki Görüntüle 1484552

Eki Görüntüle 1484553

Sisteminizde 16 GB RAM var gözüküyor fakat 5.5GB yazıyor altta da GPU 0'a mı verdiniz geri kalan 10.5GB'yi?

hayır aslında hiç bişey yapmadım 2 ekran kartımla sadece bios ve msconfig üzerinden sürekli ramamimi ayarlamaya çalışıyodum bu durum bayadır rahatsız etmişti normal oyun oynarken sıkıntı yok ama masaüstünde gezerken gerçekten çok sıkııntı çıkarıyodu bende danışayım dedim buraya
GPU 1.JPG
GPU 0.JPG
görev yöneticisi 2.JPG

bide şu var bilmediğimden hem merak ediyorum hem donanıma ayrılmış ne demek oluyor?
bu ne demek..JPG

hayır aslında hiç bişey yapmadım 2 ekran kartımla sadece bios ve msconfig üzerinden sürekli ramamimi ayarlamaya çalışıyodum bu durum bayadır rahatsız etmişti normal oyun oynarken sıkıntı yok ama masaüstünde gezerken gerçekten çok sıkııntı çıkarıyodu bende danışayım dedim buraya Eki Görüntüle 1485149Eki Görüntüle 1485148Eki Görüntüle 1485150

bide şu var bilmediğimden hem merak ediyorum hem donanıma ayrılmış ne demek oluyor?Eki Görüntüle 1485151
windowsun arkaplan işlemleri için kullanıcağı ram miktarı fakat sizde çok fazla.Fakat nasıl ayarlandığına dahir bir fikrim yok laptop kullanıyorum ondan bilen biri yardımcı olsa daha yararlı olur.Mesela 16gb ramin 1.7gb tı büyük ihtimalle gpu 0 a vermişsiniz onu 500mb ye çekim donanıma ayrılmış belleği düşürürseniz sorun kalmaz bide görev yöneticisinden rami en fazla ney kullanıyor gösterebilir misiniz ?

windowsun arkaplan işlemleri için kullanıcağı ram miktarı fakat sizde çok fazla.Fakat nasıl ayarlandığına dahir bir fikrim yok laptop kullanıyorum ondan bilen biri yardımcı olsa daha yararlı olur.Mesela 16gb ramin 1.7gb tı büyük ihtimalle gpu 0 a vermişsiniz onu 500mb ye çekim donanıma ayrılmış belleği düşürürseniz sorun kalmaz bide görev yöneticisinden rami en fazla ney kullanıyor gösterebilir misiniz ?
tamam sorunu hallettim ben şimdiden teşekkür ederim ilgilendiğin için
biraz uğraştım ama hallettim

tamam sorunu hallettim ben şimdiden teşekkür ederim ilgilendiğin için
biraz uğraştım ama hallettim
Bende dün bi video görmüştüm size atıcaktım fakat sunucularda sıkıntı vardı atamadım tamamdır iyi günler.

Geri
Yukarı