Laptop monitöre bağlandığında nereden görüntü verir?

Chomarpat

Hectopat
Makaleler
1
Herkese selam. Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6 model ürünü almayı düşünüyorum. Lakin laptopu HDMI ile monitörüme bağladığımda görüntüyü GTX 1650 üzerinden mi aktaracak? Yoksa işlemcinin üzerinden yani APU üzerinden mi aktaracak? Ürünü ikinci bilgisayar olarak ve bazen monitöre bağlayıp oyun oynamak üzere kullanacağım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genellikle varsayılan olarak harici ekran kartından (daha güçlü olduğu olduğu için) görüntü verilir. Daha dün benim laptopu arkadaşın monitöre bağlamıştık, 1650ti ile görüntü almıştık ve bunun için hiçbir ayar yapmamız gerekmemişti.

Genellikle varsayılan olarak harici ekran kartından (daha güçlü olduğu olduğu için) görüntü verilir. Daha dün benim laptopu arkadaşın monitöre bağlamıştık, 1650ti ile görüntü almıştık ve bunun için hiçbir ayar yapmamız gerekmemişti.
Evet, görüntüyü harici GPU'dan alırsınız. Hatta dahili GPU'dan alınamıyor diye biliyorum.
Herkese selam. Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6 model ürünü almayı düşünüyorum. Lakin laptopu HDMI ile monitörüme bağladığımda görüntüyü GTX 1650 üzerinden mi aktaracak? Yoksa işlemcinin üzerinden yani APU üzerinden mi aktaracak? Ürünü ikinci bilgisayar olarak ve bazen monitöre bağlayıp oyun oynamak üzere kullanacağım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Ayrıca direkt olarak görüntüyü harici GPU'dan alacağınız için performans artışı da olacak. FPS değerleriniz %3-4 ile %17-18 arasında artacaktır.

Bazı laptopların HDMI çıkışı işlemciye bağlı harici GPU'ya değil o yüzden bazı laptop modellerinde HDMI ile sadece APU'dan görüntü alınabilir diye görmüştüm bazı yerlerde. Bu konuda da bilgim olmadığı için sizlere danıştım. Cevaplarınız için teşekkür ederim sağ olun.

Geri
Yukarı