Laptop monitörü GPU'ya nasıl bağlanır?

Furbolvion

Hectopat
Resimde gördüğünüz gibi dizüstü ekranı CPU'ya bağlı ve hiçbir ama hiçbir oyun NVIDIA'da açılmıyor. Diyeceksiniz ki sonradan geçiş yapar, güçlü ekran kartını oyun açıldığında kullanır. Öyle değil sanki ekran kartı yokmuş gibi davranıyor. Her oyun sadece Intel'i görüyor. Bu yüzden Valorant açılmıyor DirectX hatası veriyor. CS:GO'da bir aralar 100 FPS alırken şimdi 25 zor. Güncellemelerle illaki düşüyor sistem çöp olmaya başlıyor ama asıl sorum neden NVIDIA kullanmıyor bilgisayar. Nasıl düzeltirim? Laptopun içini mi açmam lazım kabloları falan mı değiştirmem lazım pek bilgim yok bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buraya bakın.

Maalesef sadece kartı görüyor bilgisayar ama yokmuş gibi davranıyor. O ilk ayarı yaptım PhysX'i NVIDIA olarak seçtim. BIOS ayarı zaten adamdaki gibi. 3. olarak aşağıya fotoğraf bırakıyorum NVIDIA seçeneği yok bile.

Sırf NVIDIA kullanılmıyor diye Valorant oynayamıyorum :(.

Dosya Ekleri

• 1623067571099.png
    1623067571099.png
    99,5 KB · Görüntüleme: 581
@Furbolvion neden üzgün attınız sorduğunuz sorunun cevabı video da.

Yazdığım gibi videodaki anlatılanlar olmadı ekran görüntüsü de attım.
WhatsApp Image 2021-06-07 at 15.45.06.jpeg
WhatsApp Image 2021-06-07 at 15.45.07.jpeg

Eğer en son sürücü sürümünde iseniz aramaya grafik ayarından yapabilirsiniz.

Hayır son sürümde değil sürücü son sürücü kuruluyken de aynıydı. Bende en eski sürücüyü kurup denedim bu sefer.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı