Laptop monitörü ile harici monitör kullanımı FPS'e etki eder mi?

Laptopta ne kadar FPS alıyorsan, başka bir monitöre bağlayınca da o kadar alacaksın. Değişen bir şey olmaz. Şöyle bir şey olabilir, senin laptopun 60 Hz bir görüntü veriyordur. Sen 144 FPS alıyorsundur, o zaman 144 Hz bir monitöre geçmen iyi olabilir. Fakat monitörü değiştirmek FPS'i arttırmaz, Hz için değiştirilir, o da FPS'in iyiyse.

Bilmiyorum ama kendi elimdeki laptopu harici ekrana bağladığımda(60Hz) Valorant'taki FPS değerlerim 200'lerden 400-500 seviyelerine fırlamıştı. Elbette ne yapacağınıza bağlı demek daha doğru olacaktır

Bilmiyorum ama kendi elimdeki laptopu harici ekrana bağladığımda(60Hz) Valorant'taki FPS değerlerim 200'lerden 400-500 seviyelerine fırlamıştı. Elbette ne yapacağınıza bağlı demek daha doğru olacaktır
Büyük ihtimal laptopunuzda MUX switch mevcuttur.

Bilmiyorum ama kendi elimdeki laptopu harici ekrana bağladığımda(60Hz) Valorant'taki FPS değerlerim 200'lerden 400-500 seviyelerine fırlamıştı. Elbette ne yapacağınıza bağlı demek daha doğru olacaktır.

Sisteminiz, mesajınızın altındaki ise eğer 200 FPS almanız zaten çok saçma o sistem en az 300-400 FPS alır.

Sisteminiz, mesajınızın altındaki ise eğer 200 FPS almanız zaten çok saçma o sistem en az 300-400 FPS alır.

Hayır o FPS'yi almam normal çünkü Laptopta NVIDIA'nın optimus teknolojisi var. Bu teknoloji Ekran kartını bir hayli sınırlıyor. MUX Switch sayesinde ortalama 300 FPS'leri görebiliyorum. Harici monitör bağlamak ekran kartının tam performansta çalışmasına olanak sağlıyor çünkü monitör ekran kartına bağlandığından görüntü işleme konusunda Intel işlemci ile NVIDIA ekran kartı arasındaki iletişim de son buluyor
Aynı sistem bende mevcut, bende Dual 2x16gb RAM sadece. 230 fps alıyorum.
Bu arkadaşın da dediği gibi oluyor bu sistemlerden tam performans almak için MUX switch ve harici monitör iyi birer seçenek.

Yeni konular

Geri
Yukarı