Çözüldü Laptop monitörü renk ve video çözünürlüğü sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

E. Serter

Decapat
Arkadaşlar yeni laptop geçti elime. YouTube'da izlediğim videolar 1080P olmasına rağmen bulanık gözüküyor ve renkler çok sıcak. Sürücülerle mi ilgisi var bilmiyorum yardımcı olur musunuz? Gördüğünüz fotoğraflar YouTube'da 1080P bir videodan ve masaüstünden.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    808,7 KB · Görüntüleme: 75
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    254,5 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Intel ekran kartı nedir?

Ekran kartım 1650 ve uhd 630.

Bazı uygulamalarda yazılar düzgün, bazılarında bulanık görünüyorsa yüksek ihtimal ölçeklendirmede sıkıntı vardır. Ama ölçeklendirmenin video bitrateini bozmaması lazım, garip.

Windows ayarlarından Sistem>Monitör>Ölçek ve Düzen yolunda oranın %100 olup olmadığını kontrol edebilir misiniz?

Yazı bozukluğu olduğu için varsayılan %125 ölçeği özelleştirip kendim girmiştim ve yazı sorunu çözülmüştü.
Tekran varsayılana alınca ilk resim gibi oluyor. Ölçeği kendim yazdığımda da ikinci resimdeki gibi oluyor. Ama video kalitesi hala aynı.

Dosya Ekleri

• 4.PNG
    4.PNG
    51,6 KB · Görüntüleme: 28
  • 2.PNG
    2.PNG
    15,7 KB · Görüntüleme: 28

Yazı bozukluğu olduğu için varsayılan %125 ölçeği özelleştirip kendim girmiştim ve yazı sorunu çözülmüştü.
Tekran varsayılana alınca ilk resim gibi oluyor. Ölçeği kendim yazdığımda da ikinci resimdeki gibi oluyor. Ama video kalitesi hala aynı.
Ölçeği varsayılana değil %100'e ayarlamanız lazım. Yoksa bir yerlerde bozukluk illaki meydana geliyor.

Videoların neden olduğunu hala çözebilmiş değilim.

%100'e ayarladım düzeldi ama doğal olarak simgeler küçülüyor. Video kalitesi aynı.
Simgelerin küçülmesi normal, alışmanız lazım. Gözünüzde problem yoksa dert değil, birkaç gün sürmez.

Sistemde yüklü bir videoyu oynatmayı dener misiniz? Tarayıcıdan değil, bir yerden indirip Video Oynatıcı'dan vs.

Driver & Support Assistant ile güncellese daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Tüm sürücülerinizi güncellediğinizi düşündüğümden söyleme gereği duymadım ama, İntel sürücülerinizi kendiniz güncellediniz mi? @E. Serter

İndirim yüklenmekte olan bu sürücü bilgisayar için doğrulanmamış diyor.

Driver & Support Assistant ile güncellese daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

Tüm sürücülerinizi güncellediğinizi düşündüğümden söyleme gereği duymadım ama, İntel sürücülerinizi kendiniz güncellediniz mi? @E. Serter

Aynı videoyu indirdim yine görüntü kalitesi kötü. Driver & support assistantı indirdim w10 dch drivers kurdum o da aynı hatayı verdi.

İndirim yüklenmekte olan bu sürücü bilgisayar için doğrulanmamış diyor.

Aynı videoyu indirdim yine görüntü kalitesi kötü. Driver & support assistantı indirdim w10 dch drivers kurdum o da aynı hatayı verdi.

DDU ile sildim yükledim yine aynı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı