Laptop mu masaüstü mü?

ardazzers3

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Nasıl olacak bilmiyorum ama bilgisayar almayı düşünüyorum. Biliyorsunuz ki dolar uçuyor, ucuz fiyata artık yok iyi bir donanım. 2 sene içerisinde paramı bayağı toplamayı düşünüyorum 4-7K arası ama dolar yüzünden hala hangisini alacağım karar veremedim. Laptoplara baktım, sanki masaüstü bilgisayarlarına göre biraz daha pahalı ve o yüzden masaüstü almayı düşünüyorum. Tabii ki donanım önemli benim için ama hayatım boyunca hiç bilgisayar almadım. Toplamada da yapabilirm ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Biraz bilgiliyseniz bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler lütfen.

Arkadaşlar selam. Nasıl olacak bilmiyorum ama bilgisayar almayı düşünüyorum. Biliyorsunuz ki dolar uçuyor, ucuz fiyata artık yok iyi bir donanım. 2 sene içerisinde paramı bayağı toplamayı düşünüyorum 4-7K arası ama dolar yüzünden hala hangisini alacağım karar veremedim. Laptoplara baktım, sanki masaüstü bilgisayarlarına göre biraz daha pahalı ve o yüzden masaüstü almayı düşünüyorum. Tabii ki donanım önemli benim için ama hayatım boyunca hiç bilgisayar almadım. Toplamada da yapabilirm ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Biraz bilgiliyseniz bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler lütfen.
Hocam Fiyat olarak masaüstü daha iyi ama taşınabilirlik açısında Laptop

Masaüstünü tercih etmelisin laptoplar şu an çok pahalı hazır sistemlere bakabilirsin toplamaktan ucuza geliyor neredeyse.

Arkadaşlar selam. Nasıl olacak bilmiyorum ama bilgisayar almayı düşünüyorum. Biliyorsunuz ki dolar uçuyor, ucuz fiyata artık yok iyi bir donanım. 2 sene içerisinde paramı bayağı toplamayı düşünüyorum 4-7k arası ama dolar yüzünden hala hangisini alacağım karar veremedim. Laptoplara baktım, sanki masaüstü bilgisayarlarına göre biraz daha pahalı ve o yüzden masaüstü almayı düşünüyorum. Tabii ki donanım önemli benim için ama hayatım boyunca hiç bilgisayar almadım. Toplamada da yapabilirm ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Biraz bilgiliyseniz bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler lütfen.

Masaüstü fiyat performans ama laptopada iyi para verirsen iyi performans alırsın.

Bu konu hala kapanmadı mı? Cevabı basit. Eğer iş adamıysan,doktorsan vs kısaca yanında bilgisayar olması gerekiyorsa laptop tercih edeceksin. Eğer oyun oynayacaksan,ağır programlar çalıştıracaksan masaüstü bu kadar. Eğer kararsızsan ikisini de al.

Önce laptop mı masaüstü mü ona karar verin günümüzde çok büyük farkları kalmamaya başladı mesela Apple M1 çipini her ürününde kullanıyor eğer oyun oynamayacaksanız laptop çok daha iyi bir seçim olacaktır ayrıca HDMI ile monitöre bağlayıp harici klavye ve fare ile masaüstü gibi kullanabilirsiniz.

Laptop kullanıcısı olarak; masaüstü şansınız varsa kesinlikle masaüstü.
Laptop eksileri:
-Termal macun vs. gibi bakımlar masaüstü bilgisayara göre daha zahmetli olması.
-Uzun vadede işlemci, ekran kartı upgrade yapamamak.
-Çoğu laptopta klavyesindeki tuş olur da kırılırsa veya tırnakları vs kırılırsa tüm klavyeyi değişmek gerekiyor.
-Batarya oyun oynuyorsanız yetersiz gelecek.
-Masaüstüne oranla daha çok para vermenize rağmen masaüstünden daha az performans alırsınız.
-Yayıncı iseniz iki ekran kartlı çalıştığından OBS gibi uygulamalarda masaüstünde siyah ekran sorunu yaşatır.
-Masaüstüne kıyasla daha fazla ısınır.
-Kaliteli fare klavye gibi takıntılarınız varsa, kablosuzlar daha pahalı diye kablolu mouse tercih ederseniz, sabit masa vs. yoksa kablo karmaşası yaratır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı