Laptop mu masaüstü mü?

Masaüstü fiyat performans ama laptopada iyi para verirsen iyi performans alırsın.
neredeyse 3-4 tane bilgisyarım oldu bunalrdan sadece birtanesi masaüstüydü oda küçükken, artık masaüstüne geçmek istiyorum laptoplar bence sadece iş için.
O fiyata masaüstü toplarsın...
İnşallah dostum.
Hocam Fiyat olarak masaüstü daha iyi ama taşınabilirlik açısında Laptop
Kanka zaten elimizde çok laptop var şuanda kullandığım da laptop ama bunu satıp biraz para toplayıp almak istiyorum.
Hocam o mu bu mu düzgün yazar mısınız? 30 sefer okudum yine anlamadım.
kanka, masaüstü almalısın hazır sistemleri var toplamaktan daha ucuz diyor
Bu konu hala kapanmadı mı? Cevabı basit. Eğer iş adamıysan,doktorsan vs kısaca yanında bilgisayar olması gerekiyorsa laptop tercih edeceksin. Eğer oyun oynayacaksan,ağır programlar çalıştıracaksan masaüstü bu kadar. Eğer kararsızsan ikisini de al.
zaten bende masaüstü düşünüyorum dostum
Acayip true kanka bide benim laptop bataryası bozuk olduğu için 7/24 sarjda ve çok ısınıyor, sarjdan çıkardığımda ekran parlaklığını kısıyor ve laptop kasmaya başlıyor. Onun yüzünden galiba masaüstü alıcam.
Laptop kullanıcısı olarak; masaüstü şansınız varsa kesinlikle masaüstü.
Laptop eksileri:
-Termal macun vs. gibi bakımlar masaüstü bilgisayara göre daha zahmetli olması.
-Uzun vadede işlemci, ekran kartı upgrade yapamamak.
-Çoğu laptopta klavyesindeki tuş olur da kırılırsa veya tırnakları vs kırılırsa tüm klavyeyi değişmek gerekiyor.
-Batarya oyun oynuyorsanız yetersiz gelecek.
-Masaüstüne oranla daha çok para vermenize rağmen masaüstünden daha az performans alırsınız.
-Yayıncı iseniz iki ekran kartlı çalıştığından OBS gibi uygulamalarda masaüstünde siyah ekran sorunu yaşatır.
-Masaüstüne kıyasla daha fazla ısınır.
-Kaliteli fare klavye gibi takıntılarınız varsa, kablosuzlar daha pahalı diye kablolu mouse tercih ederseniz, sabit masa vs. yoksa kablo karmaşası yaratır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı