Laptop nasıl temizlenir?

Bana kalırsa, sıvı ile temizleme. Elinde etil alkol gibi malzemeler yoksa peçete ile temizle. İşlemci ve ekran kartının üstünü temizlemen yeterli. Incığına cinciğine kadar kurumuş macunu temizlemene gerek yok.

Termal macunu ne çok sür, ne de çok az sür. Genelde hata yapanlar, çok sürdüğünden yapıyor. 1-1,5 pirinç tanesi kadar süreceksin.

Ve en önemlisi, arka kapağı açtıktan sonra ilk iş "pilin" bağlantısını sökmek. Sökmezsen, kısa devre oluşturur. Renklidir zaten, kolayca fark edersin.

Bana kalırsa, sıvı ile temizleme. Elinde etil alkol gibi malzemeler yoksa peçete ile temizle.

Alkol yerine kolonya olur mu? Bir de peçete ile direk fanı temizleyeyim mi? İlk defa yapacağım onun için soruyorum.

Termal macunu ne çok sür, ne de çok az sür. Genelde hata yapanlar, çok sürdüğünden yapıyor. 1-1, 5 pirinç tanesi kadar süreceksin.

Zaten azıcık bir şey kaldı.

Ve en önemlisi, arka kapağı açtıktan sonra ilk iş "pilin" bağlantısını sökmek. Sökmezsen, kısa devre oluşturur. Renklidir zaten, kolayca fark edersin.

Tamam.

Vücudunuzdaki statik elektriği boşaltmaya dikkat edin. Kasayı ve çıkarmanız gereken diğer bağlantıları çıkardıktan sonra fanları elektrik süpürgesiyle temizleyecekseniz fanları tutun ve dönmemesine dikkat edin. Devrelere çok temas etmemeye çalışmanızı tavsiye ederim. Eğer macun değişimi yapacaksanız sürülü macunu sildikten sonra ufak bir nokta kadar macun koyun. Koyduktan sonra macunu eşit ve güzel bir şekilde yayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı