Laptop nasıl yüksekte tutulur?

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dostlar selam, laptopumu oyun için kullanmaktayım. Fanlar altta olduğu için alt tarafı açık kalacak şekilde yükseltmem lazım. Yükseltici veya soğutucu almak saçma geldi. Arka tarafına kartondan bir şeyler yapıp yükseltsem kasa yamulur mu? Sonuçta sadece arka tarafı baskı yapacak.

Dostlar selam, laptopumu oyun için kullanmaktayım. Fanlar altta olduğu için alt tarafı açık kalacak şekilde yükseltmem lazım. Yükseltici veya soğutucu almak saçma geldi. Arka tarafına kartondan bir şeyler yapıp yükseltsem kasa yamulur mu? Sonuçta sadece arka tarafı baskı yapacak.
Hocam defterden 2 tane yaprak kopartın ve buruşturun top haline getirin ve cihazın altına koyun 2 tarafa ben 3 gündür kullanıyorum böyle 2-3 derece düşürdü :D ama koyarken fan kısımları kapanmasın.

Laptopun kendisinde ayaklar var. Ama koptuysa bir cisim yardımıya kaldırın. 🙂

Hocam ben fanın üstüne koyuyordum. Fanın altına da buz koyuyordum bu sayede soğuk üflüyordu. Fanımı atmış olmasaydım resimlerini eklerdim. Fanı ve üstündeki bilgisayarı yerden yükseltmek için fanın dört köşesine ikişer domino taşı silikonlamıştım. Yerden yüksek olduğu için altına da buz koyup yazın bilgisayarın ısınmasını bir nebze engellemeye çalışıyordum.

Zaten bu cihazların altında yeterli hava akışını sağlamak için ayaklar var siz düz bir zemine koyarsanız yeterli olur.
Evet aynen bu şekilde. Laptoplar zaten düz bir zeminde duran kompakt cihazlardır. Ek bir müdaheleye gerek yok. (Nedir bu laptoplardan çektiğimiz taktiklere bak.)

Şu yumurta kaplarından koyabilirsin laptop altına:

30k2-570x570.jpg

Hocam ben telefon kutusu kullanıyorum bunun için ve aşırı fark ediyor. Dikdörtgen yapıda ve sert olduğu için rahatlıkla tartıyor kaymıyor. Tam olarak arkasındaki menteşe kısmının ucuna koyuyorum altında çapraz biçimde bir hava akımı oluşuyor. Termal macunu da kaliteli olanından sürüp yenilerseniz ısınma olmaz. Bir de ben yakın zamanda şunu fark ettim; eğer çok gerekmiyorsa işlemcinin turbosunu çalıştırmamanız gerekiyor. Çünkü diyelim ki grafik tabanlı bir oyun oynuyorsunuz ve işlemci gücüne çok ihtiyacınız yok. O zaman işlemciyi güç tasarrufunda çalıştırırsanız maksimum 60 dereceyi görüyor ve bu ekran kartının frekans düşürmemesini sağlıyor. İşlemci ile ekran kartının soğutma bloğu aynı olduğu zaman bu durum gerçekleşiyor bende o şekilde. Anlamadığınız yer varsa sorabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı