Laptop nasıl yüksekte tutulur?

Altta 4 köşeye üst üste 2 tane olacak şekilde pet şişe kapağı koyarak yükseltebilirsiniz. Çok hareketli olursa 1er tane de koyabilirsiniz.

Hocam ultra bir şey yapmanıza gerek yok ben düz masada kullanıyorum ısınma sorunum çok olmadı.
Zaten bu cihazların altında yeterli hava akışını sağlamak için ayaklar var siz düz bir zemine koyarsanız yeterli olur.
Laptopun kendisinde ayaklar var. Ama koptuysa bir cisim yardımıya kaldırın. 🙂
Nasıl yani, öylece masaya mı koyayım? Laptopum Lenovo İdeapad gaming 3. Oyun için kullanıyorum ve hava alması gerekiyor çünkü fanlar direkt altta. Eğer düz bir şekilde altına bir şey koymadan masaya koyarsam ısınmaz mı?
Hocam ben fanın üstüne koyuyordum. Fanın altına da buz koyuyordum bu sayede soğuk üflüyordu. Fanımı atmış olmasaydım resimlerini eklerdim. Fanı ve üstündeki bilgisayarı yerden yükseltmek için fanın dört köşesine ikişer domino taşı silikonlamıştım. Yerden yüksek olduğu için altına da buz koyup yazın bilgisayarın ısınmasını bir nebze engellemeye çalışıyordum.
Şu yumurta kaplarından koyabilirsin laptop altına:

Eki Görüntüle 979762
Hocam ben telefon kutusu kullanıyorum bunun için ve aşırı fark ediyor. Dikdörtgen yapıda ve sert olduğu için rahatlıkla tartıyor kaymıyor. Tam olarak arkasındaki menteşe kısmının ucuna koyuyorum altında çapraz biçimde bir hava akımı oluşuyor. Termal macunu da kaliteli olanından sürüp yenilerseniz ısınma olmaz. Bir de ben yakın zamanda şunu fark ettim; eğer çok gerekmiyorsa işlemcinin turbosunu çalıştırmamanız gerekiyor. Çünkü diyelim ki grafik tabanlı bir oyun oynuyorsunuz ve işlemci gücüne çok ihtiyacınız yok. O zaman işlemciyi güç tasarrufunda çalıştırırsanız maksimum 60 dereceyi görüyor ve bu ekran kartının frekans düşürmemesini sağlıyor. İşlemci ile ekran kartının soğutma bloğu aynı olduğu zaman bu durum gerçekleşiyor bende o şekilde. Anlamadığınız yer varsa sorabilirsiniz.
Hocalarım bu kadar değilde basit çözümler aramaktayım.

Nasıl yani, öylece masaya mı koyayım? Laptopum Lenovo İdeapad gaming 3. Oyun için kullanıyorum ve hava alması gerekiyor çünkü fanlar direkt altta. Eğer düz bir şekilde altına bir şey koymadan masaya koyarsam ısınmaz mı?

Hocalarım bu kadar değilde basit çözümler aramaktayım.
Masa ısınır ancak laptopa çok etkisi olmaz belki 1-2 derece o da belki yani.

Köşelerine silgi koyan okudum forumda. İş görebilir.
Mantıklı fakat silgi kayarsa laps diye düşer laptop. Zarar görebilir yani.
Altta 4 köşeye üst üste 2 tane olacak şekilde pet şişe kapağı koyarak yükseltebilirsiniz. Çok hareketli olursa 1er tane de koyabilirsiniz.
Hocam o da sakat iş, kayarsa gitti. Direkt düşer laptop.

Nasıl yani, öylece masaya mı koyayım? Laptopum Lenovo Ideapad Gaming 3. oyun için kullanıyorum ve hava alması gerekiyor çünkü fanlar direkt altta. Eğer düz bir şekilde altına bir şey koymadan masaya koyarsam ısınmaz mı?

Cihazın altını dikkatli ncelerseniz altında sert kauçuktan yapılmış yükseltme ayaklarını görürsünüz.
Düz bir zemine koymanız yeterlidir.

Nasıl yani, öylece masaya mı koyayım? Laptop um Lenovo İdeapad gaming 3. Oyun için kullanıyorum ve hava alması gerekiyor çünkü fanlar direkt altta. Eğer düz bir şekilde altına bir şey koymadan masaya koyarsam ısınmaz mı?
Evet direkt dümdüz koyun masaya herhangi bir şey yapmanıza gerek yok dostum. Kullandığın laptop o kadar kötü değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı