Laptop ne monitöre ne de TV'ye görüntü vermiyor

caeby

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benzer birçok konu var ancak detaylı bir şekilde sorunumu anlatmak istiyorum. Umarım adminler bana kızmaz veya konumu kapatmazlar. Sorun şu ki geçen hafta yeni bir monitör aldım, ilk taktığımda çalışıyordu herhangi bir sorun yoktu 1 haftadır kullanıyorum. HDMI üzerinden bağlıydı. Yaklaşık 2 gündür ise sadece monitörün ekranından görüntü alıyordum. İkinci ekrana pek ihtiyacım olmadığı için, devre dışı bırakmıştım laptopun ekranını. Bugün akşam üstü uzanmak için hiçbir ayarı değiştirmeden, HDMI kablosunu söktüm. Herhangi bir sorun yok buraya kadar. Daha sonrasında ise tekrar masa başına geçtim, eski düzenime devam ettim. Birkaç denemeden sonra, monitörden hiçbir şekilde görüntü alamadım. İki ekrana da görüntü gelmiyordu, laptopu anlıyorum zaten ben devre dışı bırakmıştım. Klavye kısayollarıyla bir şekilde ekran getirmeyi başardım. Daha sonrasında ise, yenile veya yansıt özelliklerini kullandım yine monitöre ekran gelmiyor. Bilgisayar var gözüküyor, aktif gözüküyor anacak monitörde sinyal yok deyip, uyku moduna geçiyor. 2 farklı HDMI kablom var ikisiyle de denedim. monitör üzerinde 2 HDMI portu var ikisini de denedim fakat görüntü yine yok. TV'ye daha önce milyon kez bağlandım HDMI üzerinden, oyunlar oynadım fakat bu sorundan sonra TV yede görüntü gelmiyor. Yine bilgisayarda kablolu bağlantı olarak gözüküyor ama TV de sinyal yok. Intel'in ekran kartı sürücüsünü kaldırdım ve en güncel sürümü indirdim. Windows güncellemelerini denetledim, bir tane güncelleme çıktı onu da indirdim ama yok. Daha önce bağlanabildiğim monitöre ve TV'ye görüntü aktaramıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC açın monitörü de bağlayın masaüstüne sağ tıklayın ve görüntü ayarlarına girin. İkinci ekranı gördüğünden emin olun. Eğer ikinci ekranı görüyor ve görüntü vermiyorsa tanılayın ve yinele seçeneğini seçin. Ardından PC'yi baştan başlatın. Yine olmadıysa veya ikinci monitör olarak görmüyorsa HDMI soketine zarar vermiş olabilirsiniz.

YENİDEN BAŞLATIN
Güzel arkadaşım aklıma gelen ilk şey bu oldu zaten. Bilgisayarı tamamıyla kapatıp açtım, hatta fişlerine kadar söküp tekrar taktım. Zaten ekran kartı güncellemesini ve Windows güncellemesini yeniden başlatmadan nasıl yapayım. Dipnot olarak; 2. bir TV de daha denedim, bu TV ye ara ara bağlanıyordum HDMI üzerinden ve yine sinyal yok hatası alıyorum. Aynı şekilde laptobum bu TV yi de görüyor.

PC açın monitörü de bağlayın masaüstüne sağ tıklayın ve görüntü ayarlarına girin. İkinci ekranı gördüğünden emin olun. Eğer ikinci ekranı görüyor ve görüntü vermiyorsa tanılayın ve yinele seçeneğini seçin. Ardından PC'yi baştan başlatın. Yine olmadıysa veya ikinci monitör olarak görmüyorsa HDMI soketine zarar vermiş olabilirsiniz.
Teşekkür ederim önerin için şuanda dediğiniz gibi yaptım ancak hiçbir değişiklik olmadı. Kabloların ikisinin de aynı anda bozulamayacağını düşünürsek sizi dediğiniz gibi laptabun HDMI soketinde bir sorun olabilir fakat, 2 TV dede HDMI'a bağlan seçeneği aktif oluyor, bağlandıktan sonra da bilgisayar TV'leri ve monitörü görüyor bunu da belirtmek isterim.

Teşekkür ederim önerin için şu anda dediğiniz gibi yaptım ancak hiçbir değişiklik olmadı. Kabloların ikisinin de aynı anda bozulamayacağını düşünürsek sizi dediğiniz gibi laptabun HDMI soketinde bir sorun olabilir fakat, 2 TV dede HDMI'a bağlan seçeneği aktif oluyor, bağlandıktan sonra da bilgisayar TV'leri ve monitörü görüyor bunu da belirtmek isterim.

Kardeşim önce hdım mi kablosunu tak sonra F10 bas sağda bir panel açılması gerek.

Kardeşim önce hdım mi kablosunu tak sonra F10 bas sağda bir panel açılması gerek.
Bu pencereden bahsediyorsan burayı da kullandığımı belirtmek isterim. Laptop ekranına görüntü gelmezken buradan ayarlayabildim zaten.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-06-18 004139.png
    Ekran görüntüsü 2021-06-18 004139.png
    154,1 KB · Görüntüleme: 26

Geri
Yukarı