Laptop ölü/sıkışmış piksel

Mertiiz

Centipat
Daha fazla  
3-4 gün önce aldığım ASUS ROG STRIX G15 laptop 300Hz IPS bir tane pembelik var beyaz renk(görsel aşağıda). Ölü piksel mi sıkışmış piksel mi anlayamadım. Sizce ne yapmalıyım? Jscreentest ve benzeri uygulamalar denedim, sonuç vermedi. İade etsem işlem uzun sürebilir. Bu piksel çoğalır-yayılır mı? İçerisine serviste ekstra RAM ve SSD taktırmıştım.(garanti bozulmuyormuş)
Fikirleriniz, önerileriniz nedir?

Dosya Ekleri

• IMG-20230128-WA0001.jpg
    IMG-20230128-WA0001.jpg
    241,8 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleyen: Moderatör:
Standart servis cevabı: belli bir adete kadar normal. Değişim yada bir şey yapılmaz sizin bu miktarda.

Olacak olan: THHye gidip aylarca uğraşıp zorla çözecekler ama sizin aylarınız gidecek.

Bu durumu yaşayan yüz insanın neredeyse tamamı benim gördüğüm kadarıyla bu olayları ve senaryoları yaşıyor

3-4 gün önce aldığım ASUS ROG STRIX G15 laptop 300Hz IPS bir tane pembelik var beyaz renk(görsel aşağıda). Ölü piksel mi sıkışmış piksel mi anlayamadım. Sizce ne yapmalıyım? Jscreentest ve benzeri uygulamalar denedim, sonuç vermedi. İade etsem işlem uzun sürebilir. Bu piksel çoğalır-yayılır mı? İçerisine serviste ekstra RAM ve SSD taktırmıştım.(garanti bozulmuyormuş)
Fikirleriniz, önerileriniz nedir?
Bende bundan birkaç tane vardı servise gönderdim 1 aylık cihazın ekranını değiştirdiler. Doa kararı çıkmıyor Asus servisinden haberin olsun.

Tamadır hocam sağ olun. Peki ekran değişiminden sonra herhangi bir sorunla karşılaştınız mı?

Şükür büyük bir sıkıntıyla karşılaşmadım ama ekranı yerleştirirken kenarlarda toz hatta tüy kalmış onları zor temizledim, sağ altta ışık sızması mevcut özellikle film izlerken sağ alt karanlık olunca belirgin olarak gözüküyor ama IPS panellerde normal kabul edildiği için çok kafaya takmadım.

Şükür büyük bir sıkıntıyla karşılaşmadım ama ekranı yerleştirirken kenarlarda toz hatta tüy kalmış onları zor temizledim, sağ altta ışık sızması mevcut özellikle film izlerken sağ alt karanlık olunca belirgin olarak gözüküyor ama IPS panellerde normal kabul edildiği için çok kafaya takmadım.
geçmiş olsun hocam her değişen ekranda o sorun olur mu ya da sizin sorununuzu çözmeye çalışmadınız mı?Çalıştıysanız asus servis size ne dedi?

Geçmiş olsun hocam her değişen ekranda o sorun olur mu ya da sizin sorununuzu çözmeye çalışmadınız mı? Çalıştıysanız ASUS servis size ne dedi?

IPS ekranların neredeyse hepsinde ışık sızması olur. Söyledim müşteri hizmetlerine normal dediler.

Geri
Yukarı