Laptop önerisi

Zehelit

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda laptop almaya karar verdim. Karşıma hep Monster ve Casper firmasının Abra ve Excalibur modelleri çıktı. Araştırdığımda ise 2 markanın da çok kötü olduğu ve alınmaması gerektiği söylendi bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bir de şu anlık almayı düşündüğüm laptop;

Aynı bu fiyat bandında daha iyi olarak gördüğünüz laptop varsa önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Bir de ekran çok kötü diyorlar sallanma ve görüntü kalitesi problemi var diyorlar. Bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer daha çok oyun odaklı düşünüyorsan 3060 alman daha iyi olur o fiyata.

Bütçeniz maksimum kaç TL olabilir?

Katılıyorum.

İşlemci elbette önemli bir etken ancak RTX 3060 ile RTX 3050 ailesi arasında hissedilir farklar var. Günümüzde hem tasarım uygulamalarında hem de oyun amaçlı 4 GB VRAM artık yetersiz. Arkadaşlarında dediği gibi RTX 3060 daha mantıklı. Misalen RTX 3050 Ti ekran kartı 4 yıl sonunda artık yetersizliğini hissettirecekse RTX 3060 6-7 yıl sonra ancak yetersizliğini hissettirecektir.

Bütçeniz maksimum kaç TL olabilir?

Katılıyorum.
Bütçem 20k

Ram ve SSD kapasitesi beni itiyor açıkçası. 8gb ram ve 512gb ssd bana çok büyük ihtimalle yetmez

Bütçem 20k

RAM ve SSD kapasitesi beni itiyor açıkçası. 8 GB RAM ve 512 GB SSD bana çok büyük ihtimalle yetmez

Sonradan ekleyebileceğin şeyler, 3050 Ti'a düşmeye değmez.

Peki anladım, ekran hakkında bir bilginiz var mı acaba? Menteşe problemi ve görüntü kötülüğü var deniyor.

Panel kalite olarak zayıf evet, sallanma sorunuda var fakat masada kullanımda bir sorun teşkil etmiyor.

Geri
Yukarı