Laptop oyun oynarken ve sarjdayken pili azalıyor

Merhaba,

Daha önce böyle bir şey yaşamadım ama multimetreyle şarj cihazının amper ve Volt değerlerini ölçme imkanın var mı? Belki düzensiz voltaj falan geliyordur o yüzden şarj olurken aynı anda bataryadan yiyordur. Aklıma başka bir şey gelmedi. Bir de laptop modeliniz nedir?
Ek olarak BIOS'tan voltaj ayarlarıyla oynamadınız değil mi?

Hangi oyunu oynadığınızı ve hangi model bir laptop kullandığınızı özellikleriyle birlikte yazar mısınız?
Acer Nıtro 5 ozellıklerını cok bılmıyorum. Bellı bır oyunda olmuyor
Merhaba,

Daha önce böyle bir şey yaşamadım ama multimetreyle şarj cihazının amper ve Volt değerlerini ölçme imkanın var mı? Belki düzensiz voltaj falan geliyordur o yüzden şarj olurken aynı anda bataryadan yiyordur. Aklıma başka bir şey gelmedi. Bir de laptop modeliniz nedir?
Ek olarak BIOS'tan voltaj ayarlarıyla oynamadınız değil mi?

Maalesef olcme sansım yok. BIOS'la oynamadım.
Adaptöre pille destek verep gücü arttıran laptoplar duymuştum ondan olabilir mi?
Sanmıyorum.

Yeni nesil laptoplarda sisteme yük bindiren oyunlarda işlemciye hız aşırtma yapmak için pilden de güç kullanıyor böylece hem pil ömrü iyileştirilmiş oluyor hem de laptop adaptörünün fazla ısınmaması sağlanıyor. Eğer hafif oyunlarda pilde bir azalma olmuyorsa sıkıntı yoktur.

Yeni nesil laptoplarda sisteme yük bindiren oyunlarda işlemciye hız aşırtma yapmak için pilden de güç kullanıyor böylece hem pil ömrü iyileştirilmiş oluyor hem de laptop adaptörünün fazla ısınmaması sağlanıyor. Eğer hafif oyunlarda pilde bir azalma olmuyorsa sıkıntı yoktur.

Yok hafıf oyunlarda cok olmuyor. Genelde Forza, CS tarzo oyunlarda oluyor mesela ETS 2 oynarken hiç azalmıyor. Dedıgınıze bakılırsa sorun edılıcek bır durum yok gıbı

Hocam Pubg Yi Orta Ayarlarda Oynarken 49 A düştü 120w adaptör işlemci i711800h rtx 3050 ekran kartı ne yapmalıyım

Geri
Yukarı