Laptop Oyun Oynarken Yanık Kokusu Geldi

Daha fazla  
Arkadaşlar bugün laptopda CS:GO oynarken yanık kokusu aldım. HDD'ye baktım. Işık yanıyor ama diğerlerine göre az yaniyor. HDD'ye zarar gelmiş midir?

HD Tune ile Health ve Error Scan değerlerinin ekran görüntülerini paylaşın.
https://www.hdtune.com/download.html

Screenshot.png

Yakın çevrenizde bulunan kaliteli bir Teknik servise gidin.
Kasanın bakımın ve Termal macun yenilemelerini yaptırın.
Yaşadığınız sorunu anlatın.

Soğutma ızgarası tarafından geliyorsa eğer ısınma sorunu yüzünden olabilir.
Tam olarak hangi kısımdan geldiğini bulmaya çalışın veya garantisi devam bir ürünse servise götürün.
Orijinal adöptör değeri dışında adaptör kullanmak bir parçanın zarar görmesine sebep olabiliyor.

Soğutma ızgarası tarafından geliyorsa eğer ısınma sorunu yüzünden olabilir.
Tam olarak hangi kısımdan geldiğini bulmaya çalışın veya garantisi devam bir ürünse servise götürün.
Orijinal adöptör değeri dışında adaptör kullanmak bir parçanın zarar görmesine sebep olabiliyor.
Oradada koku var ancak genel olarak koku "W A S D" tuşlarının olduğu bölümden geliyor.
HD Tune ile Health ve Error Scan değerlerinin ekran görüntülerini paylaşın.
https://www.hdtune.com/download.html

Eki Görüntüle 328167

Yakın çevrenizde bulunan kaliteli bir Teknik servise gidin.
Kasanın bakımın ve Termal macun yenilemelerini yaptırın.
Yaşadığınız sorunu anlatın.
Koku hala devam ediyor.Herşey normal gibi anladım.Ama HDD'nin ışığı hala yanmıyor.Birde laptopu başlatırken tuhaf bir ses geliyor.
Laptop:Casper

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    5,1 KB · Görüntüleme: 60
  • Ekran.PNG
    Ekran.PNG
    8,5 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Cihazda işlemci, grafik kartı ve hdd olduğu yerleri biliyorsanız eğer hangi parçadan geldiğini anlayabilirsiniz.
Benim düşüncem fan üzerinden geldiği yönde.
Havalar sıcak ve dizüstü cihazlar ısı tutar. Isı tuttuğu için plastik yapı ve metal yapı ısındığı için koku oluşuyor olabilir.

Soğutucu kullanmıyorsanız eğer güzel bir soğutucu alın.
Eğer cihaz klavye tarafından çok ısınıyorsa bir önerim var. Yaz ayı için klavyede oluşan sıcaklığa bulduğum bir çözüm.
20 cm fan kullandım. Pano iğnesi ile ayak yaptım Japon yapıştırıcı kullanarak.
Gücü almak için bir ucu bozulan eskiden kalma USB kablosu kullandım. :)
Klavyenin sol tarafını kullanan oyunlarda kullanıyorum. Örnek olarak Warframe. Klavyenin ortasına kadar gelecek şekilde sağ tarafa koyuyorum ben. :)
20180904_140240-1.jpg
20180904_140254-1.jpg

Cihazda işlemci, grafik kartı ve hdd olduğu yerleri biliyorsanız eğer hangi parçadan geldiğini anlayabilirsiniz.
Benim düşüncem fan üzerinden geldiği yönde.
Havalar sıcak ve dizüstü cihazlar ısı tutar. Isı tuttuğu için plastik yapı ve metal yapı ısındığı için koku oluşuyor olabilir.

Soğutucu kullanmıyorsanız eğer güzel bir soğutucu alın.
Eğer cihaz klavye tarafından çok ısınıyorsa bir önerim var. Yaz ayı için klavyede oluşan sıcaklığa bulduğum bir çözüm.
20 cm fan kullandım. Pano iğnesi ile ayak yaptım Japon yapıştırıcı kullanarak.
Gücü almak için bir ucu bozulan eskiden kalma USB kablosu kullandım. :)
Klavyenin sol tarafını kullanan oyunlarda kullanıyorum. Örnek olarak Warframe. Klavyenin ortasına kadar gelecek şekilde sağ tarafa koyuyorum ben. :)Eki Görüntüle 328249Eki Görüntüle 328250
Bu sorunu nasıl çözeceğim?Garantide bitti.Ne yapmalıyım?

Bilgisayarın ısı değerlerini atar mısınız? Oyundayken atarsanız daha iyi yardımcı oluruz. HDD yanık kokusu gelse HDD çalışmaz bence anakarttan gelen kokuda olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı