Laptop oyuna girince 2. monitörde "Out of range" hatası

HaErSwEcK

Hectopat
Arkadaşlar iyi akşamlar herkese. Ben normalde laptop kullanıyorum fakat uzun zamandır da yanına 2. bir monitör kullanıyordum fakat hiç sadece 2. ekran oyun oynamayı denememiştim bir de öyle yapayım dedim oyunumu oynadım sonra dedim ki acaba çözünürlüğü yükseltsem ne olur ehe ehe dedim yükselttim out of range hatası aldım uzun bir süre bekledim eski çözünürlüğe gelmedi sorun şu ki VGA kablosunu Laptop'a takınca sadece 2.ekranda görüntü çıkıyor ve our of range olduğundan dolayı düzeltemiyorum. Bu arada Windows + p yap demeyin çünkü laptop ekranını ve monitör ekranını aynı anda açık tutamıyorum şu anda :d

Arkadaşlar iyi akşamlar herkese. Ben normalde laptop kullanıyorum fakat uzun zamandır da yanına 2. bir monitör kullanıyordum fakat hiç sadece 2. ekran oyun oynamayı denememiştim bir de öyle yapayım dedim oyunumu oynadım sonra dedim ki acaba çözünürlüğü yükseltsem ne olur ehe ehe dedim yükselttim out of range hatası aldım uzun bir süre bekledim eski çözünürlüğe gelmedi sorun şu ki VGA kablosunu Laptop'a takınca sadece 2.ekranda görüntü çıkıyor ve our of range olduğundan dolayı düzeltemiyorum. Bu arada Windows + p yap demeyin çünkü laptop ekranını ve monitör ekranını aynı anda açık tutamıyorum şu anda :d
cfg ayarlarından düzeltebilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarınızın ekranının çıktığı çözünürlük değerlerine monitörünüz çıkamıyor. Çözünürlüğü düşürün. Masaüstünüzde sağ tıklayın. Görüntü ayarlarına girin. Monitörünüzü seçip çözünürlüğü düşürün.

Görüntü ayarlarından istediğiniz monitörü seçip çözünürlüğünü değiştirebilirsin. Monitörü tak hata ekranında iken oradan değiştir sorunun çözülür.

Dizüstü bilgisayarınızın ekranının çıktığı çözünürlük değerlerine monitörünüz çıkamıyor. Çözünürlüğü düşürün. Masaüstünüzde sağ tıklayın. Görüntü ayarlarına girin. Monitörünüzü seçip çözünürlüğü düşürün.

Görüntü ayarlarından istediğiniz monitörü seçip çözünürlüğünü değiştirebilirsin. Monitörü tak hata ekranında iken oradan değiştir sorunun çözülür.

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederin fakat siz anlamamışsınız. Sorun hem laptop ekranımın hem de 2.monitör ekranınu aynı anda çalışmaması laptoğ ekrananı açabilmek için VGA'yı çıkartıyorum böyle olmasının sebebi sadece ikinci ekran demiştim ama şimdi her ikisini de kullanmak istiyorum.
Yani şu anda monitör ve laptopu birbirine bağladığımda laptop siyah ekran monitör ise açık ama out of rangr yazıyor bu yüzden masaüstüne sağ tıklama olayıı yapamıyorum.

Hocam o zaman windows + p ile sadece laptop ekranına geçmen gerek. Monitörü bağlandıktan sonra biraz boşluk bırakarak 2 3 defa basarsan sadece laptop ekranına geçmesi gerek.

İki monitörü de kullanmak istiyorsanız iş yine Ctrl+P ye çıkıyor. Yinele'yi seçerseniz iki ekranda da gözükür. Tabi ki iki ekran da çözünürlüğü desteklerse. İkinci ekranda görüntü olmazsa notebook monitöründen yine çözünürlük düzeltilebilir.

Yok ben iki ekranda farklı görüntüler istiyorum derseniz uzat'ı seçersiniz. İkinci monitöre görüntü gelmez. Yine çözünürlük ekranından ikinci monitörü seçip onun çözünürlüğünü değiştirebilirsiniz.

Biraz boşluk bırakaraktan kastınız neydi tam anlayamadım
İki monitörü de kullanmak istiyorsanız iş yine Ctrl+P ye çıkıyor. Yinele'yi seçerseniz iki ekranda da gözükür. Tabi ki iki ekran da çözünürlüğü desteklerse. İkinci ekranda görüntü olmazsa notebook monitöründen yine çözünürlük düzeltilebilir.

Yok ben iki ekranda farklı görüntüler istiyorum derseniz uzat'ı seçersiniz. İkinci monitöre görüntü gelmez. Yine çözünürlük ekranından ikinci monitörü seçip onun çözünürlüğünü değiştirebilirsiniz.
Hocam siz konuyu anlamadınız vga kablosu ile laptop'a monitörü bağladığım zaman otomatik olarak 2.monitör açılıyor ve laptop ekranı siyah oluyor. monitör ekranında da out of range yazıyor bu nedenle masaüstüne sağ tıklamak yok windows + p falan yapamıyorum

Hocam windows+p nin çalışması için görüntü olmasına gerek yok bir defa basın bekleyin görüntü gelmezse tekrar basın yine bekleyin şuanki sorunun sadece 2 üzerinde göster seçili ve o da çözünürlüğünü desteklemiyor o yüzden sadece 1 üzerinde göster olması gerekiyor o yüzden dediğimi yapın muhtemelen sadece laptop ekranından görüntünüz gelecektir.

Geri
Yukarı