Laptop oyundayken şarj etmeyi kısa bir süre bırakıyor

No Russian

Centipat
Oyundayken şarj etmeyi kısa bir süre bırakıyor sonra tekrar laptopa güç gidince yine eski haline dönüyor. Şarj etmeyi bıraktığı için çok sinir bozucu bir droplar yiyorum.
Just Cause 3, Dying Light, Fortnite ve Forest gibi oyunlarda kısa bir süre sonra hızlı bir şekilde güç ışığı yanıp sönmeye başlıyor bazen yavaş şekilde oluyor ve fena drop yiyorum ve şarjı tak çek yapıyorum biraz oynuyorum düzeliyor. Bu yaptığım şeyden düzelmediğinden eminim fakat şarj kablosunda kötü bir zedelenme var, doğru şekilde tutmazsam eğer şarj etmiyor. Şarj kablosunun gerekli gücü sağlamadığını düşünüyorum bundan olabilir mi?

Soruyu da sormuşsunuz, sebebini de söylemişsiniz. Biliyorsunuz ama yine de söyleyeyim kabloyu değişmelisiniz. 😁 Bunun dışında laptobun şarj soketinde bir temassızlık ya da hasar olup olmadığı da kontrol edilmeli. Çok fazla tak-çıkar ve oynatma yaptığınızı varsayarak onun da hasar almış olma ihtimalini göz önünde bulundurmak lazım.

Soruyu da sormuşsunuz, sebebini de söylemişsiniz. Biliyorsunuz ama yine de söyleyeyim kabloyu değişmelisiniz. 😁 Bunun dışında laptobun şarj soketinde bir temassızlık ya da hasar olup olmadığı da kontrol edilmeli. Çok fazla tak-çıkar ve oynatma yaptığınızı varsayarak onun da hasar almış olma ihtimalini göz önünde bulundurmak lazım.
hocam çok pahalı şarj kabloları. 15 tatilin sonuna kadar kullanacağım zaten yazın kullanacağım onun dışında laptopu. Belki farklı bir çözümü vardır diye yazmıştım ama yinede teşekkür ederim.
peki ya zedelenen kısmı düzeltebilirler mi?

Son düzenleme:
Kablo açıkta bir kısım ise yani uçlara yakın değilse eli yatkın biri hasarlı bölgeyi kesip içindeki kabloları tekrar birleştirip bantlayabilir. Bilmeyen birinin elinde kısa devre yaparak laptobun yanmasına, şarj cihazının yanmasına, yangın çıkmasına sebep verebilir.

Kablo açıkta bir kısım ise yani uçlara yakın değilse eli yatkın biri hasarlı bölgeyi kesip içindeki kabloları tekrar birleştirip bantlayabilir. Bilmeyen birinin elinde kısa devre yaparak laptobun yanmasına, şarj cihazının yanmasına, yangın çıkmasına sebep verebilir.
hocam açıkta derken neyi kast ettiniz. Kablonun ortasında büyük plastik bir kısmı var tam oranın bitişinden başlayan bir kablo var. o kablonun başlangıç yeri zedelenmiş durumda. Ben bunu düzeltmesi için kime götürebilirim? çok ücret alırlar mı? teşekkür ederim bu arada yardım ettiğin için.

Dosya Ekleri

• 1643139097169.png
    1643139097169.png
    803,9 KB · Görüntüleme: 18
  • 1643139172659.png
    1643139172659.png
    792,3 KB · Görüntüleme: 18

Geri
Yukarı