Laptop oyunlarda anlık FPS düşüşleri

Daha fazla  
Arkadaşlar ben dizüstü bilgisayar kullanıyorum ama bilgisayarım bazı oyunlarda sistem gereksinimlerini karşılasa da 90 FPS'den 5 10'a düşüyor. Sizce sebebi nedir? Laptopun içini temizlemeyi düşünüyorum ama kırılır falan diye korkuyorum. GHz 2.91'den 0.10'a düşüyor anlık sonra yükseliyor GHz çıldırıyor. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyun? Sistem ne? Dediklerimi yapmak çok mu zor?
Evet, oradaki rehberi uygula. Bir de şu rehberle CPU sıcaklığına da izleyelim.

Arkadaşlar ben dizüstü bilgisayar kullanıyorum ama bilgisayarım bazı oyunlarda sistem gereksinimlerini karşılasa da 90 FPS'den 5 10'a düşüyor. Sizce sebebi nedir? Laptopun içini temizlemeyi düşünüyorum ama kırılır falan diye korkuyorum. GHz 2.91'den 0.10'a düşüyor anlık sonra yükseliyor GHz çıldırıyor. Sizce ne yapmalıyım?

Kırılıcaklık bir şey yok ve sizin yapmanıza da gerek yok acemiyseniz tanıdığınız bilgisayarcıya götürürsünüz onlar yapar termal macun ve fanlar temizliği.

Haricinde sistem bilgilerinizi yazarsanız daha güzel yardımcı olurduk ve MSI Afterburner ile oyun içi sıcaklık değerlerinize bakıp bize atar mısınız.

CPU belli bir sıcaklığa geldikten sonra performansından kısar ve kendini soğutmaya çalışır performansından kıstığı içinde anlık FPS düşüşleri yaşanır.

Konsey üyeleri birazdan gelir. Sisteminizi öğrenmek istiyorsanız bize sorabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı