Laptop piyasası ne zaman rahatlar?

Dark-Man

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Elektronikçi
Önceleri korona yüzünden şimdi de eğitimin uzaktan devam edecek olması yüzünden laptop fiyatları çığırından çıktı. Her gün 100 200 zam geliyor. 6 bin aşağısına satılan makinelerde hayır yok. Doların düşmeyeceğini de biliyoruz. Piyasa ne zaman rahatlar? Bu konu altında konuşalım.

Önceleri korona yüzünden şimdi de eğitimin uzaktan devam edecek olması yüzünden laptop fiyatları çığırından çıktı. Her gün 100 200 zam geliyor. 6 bin aşağısına satılan makinelerde hayır yok. Doların düşmeyeceğini de biliyoruz. Piyasa ne zaman rahatlar? Bu konu altında konuşalım.

Tahminen hiçbir zaman.

Ben bu ülkede fiyatı düşen bir şey görmedim. Laptop almayı düşünüyorsanız zaman kaybetmeyin derim.
Çok değil, yaklaşık bir sene önce yüzüne bile bakmayacağımız dandirik bir bilgisayar bugün 5.000₺ olmuş. Birazcık kaliteli olsun, eh arada oyun oynayayım diyorsanız ve yetmezmiş gibi bütün bunları laptop ile yapmak istiyorsanız en az 10.000₺ gözden çıkarmanız lazım. Bir takım sebeplerden ötürü teknoloji marketlerden, mağazalardan (Vatan Bilgisayar, Teknosa, MediaMarkt) canlı görüp almak isteyenler için bu fiyat 15.000₺ oluyor. İnternette satılıan FreeDOS laptoplar var biraz daha uygun. Adam akıllı bir laptop almayacaksanız 10. nesil İ3 alın geçin. Ya da biraz daha uyguna AMD düşünün. Oyun oynayamadıktan sonra laptopa o kadar para vereceğinize vermeyin daha iyi. Ya da Celeron filan bakın samimi diyorum. :D Bu konuyu ben de açmıştım ve konudaki son mesaja bakarsanız rezaleti görürsünüz: Türkiye'deki alım gücü - Technopat Sosyal

Son düzenleme:
Böyle bir durum olursa.
Ek Açıklama 2020-09-10 103951.png

Geri
Yukarı