Laptop Prize Takılı Fakat Pil Dolmuyor

Ahmet Karaca

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sorun ne acaba batarya mı bozuldu?

sjqhb.jpg

Şuan çözdüm olayı.

Energy Managemet programında pil durumunu "En iyi pil durumu" olarak ayarlamıştım.

sjru2.jpg

"Maksimum Pil Ömrü" olarak seçtim pil dolmaya başladı. Galiba batarya kendini korumak için şarj olmadı.

Sorunu şu mesajı okuduktan sonra çözdüm. Forum TR de kingforum adlı kullanıcının mesajından sonra bu program aklıma geldi ve sorunu hallettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Leptopun batarya ile ilgili Power ile başlayan yazılım veya driveri varsa kurun touch pad hotkey bunları kurun. Bilgisayarı kapatıp açın. Sorun devam ediyor ise adaptörü çıkartıp bataryayı sök, 1 dk sonra bataryayı tak bilgisayar kapalı iken adaptörü tak 10 sn sonra bilgisayarı açma tuşuna 10/15 sn basılı tut ve bırak. Bilgisayar açıldığında kontrol et.

- - - Güncellendi - - -

Şuan çözdüm olayı.

Energy Managemet programında pil durumunu "En iyi pil durumu" olarak ayarlamıştım.

sjru2.jpg

"Maksimum Pil Ömrü" olarak seçtim pil dolmaya başladı.

- - - Güncellendi - - -

Galiba batarya kendini korumak için kendini kapatıyor.
:D Birkaç saniye farkla erken davrandın :)

Leptopun batarya ile ilgili Power ile başlayan yazılım veya driveri varsa kurun touch pad hotkey bunları kurun. Bilgisayarı kapatıp açın. Sorun devam ediyor ise adaptörü çıkartıp bataryayı sök, 1 dk sonra bataryayı tak bilgisayar kapalı iken adaptörü tak 10 sn sonra bilgisayarı açma tuşuna 10/15 sn basılı tut ve bırak. Bilgisayar açıldığında kontrol et.

İlgilendiğiniz için çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı