Laptop RAM arttırma ne kadar işe yarar?

mwmi

Hectopat
Yer
Mars
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel i5-10300H (8 CPU) 4.5GHz
Ekran Kartı: GEFORCE GTX 1650Ti
Ram: 16GB 2933MHz
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, laptop RAM arttırma avantajları nelerdir? Oyunlarda ne tür katkı/etkisi olur?

İmzanızdan okuduğum kadarıyla 16 GB ram kullanıyorsunuz. Eğer ağır ram tüketen oyunlar/uygulamalar kullanmıyorsanız neredeyse hiç etkisi olmaz.

Arkadaşlar, laptop RAM arttırma avantajları nelerdir? Oyunlarda ne tür katkı/etkisi olur?
RAM yutmayı seven oyunlar oynamıyorsanız pek bir değişim olmaz.

İmzanızdan okuduğum kadarıyla 16 GB RAM kullanıyorsunuz. Eğer ağır RAM tüketen oyunlar/uygulamalar kullanmıyorsanız neredeyse hiç etkisi olmaz.

16 GB kullanıyorum evet bunu çift kanal yaparsam oyunlardaki peformansımı ne tür etkiler peki?

RAM'i arttırılan laptopa bağlı. Tek kanal ve MUX-Switch özelliği olmayan, 8 GB RAM'e sahip bir laptop ise FPS'e katkısı bayağı olur.
16 GB kullanıyorum evet bunu çift kanal yaparsam oyunlardaki peformansımı ne tür etkiler peki?
İmzada çift kanal yazıyor? Tek 16 GB RAM mi var yoksa 2x8 mi?

RAM'i arttırılan laptopa bağlı. Tek kanal ve MUX-Switch özelliği olmayan, 8 GB RAM'e sahip bir laptop ise FPS'e katkısı bayağı olur.

İmzada çift kanal yazıyor?

Hocam PC'yi yeni almıştım 8x2 sanıyordum öğrendiğimde tek kanal çıktı.

Boyutları farklı ancak diğer nitelikleri aynı iki farklı RAM modülü Dual Channel olarka çalışabilir, boyutu az olan RAM modülü kadar bellek kısmı Dual, kalan kısım ise Single Channel olarak çalışır.

Bu durum sadece kullanılmak zorunda kalınırsa kullanılmalıdır. Önerilmez, özellikle de yeni sistem toplayacaksanız.

Lütfen 2X8 GB kit alın, ayrı ayrı 8GB'lık modüller de almayın ayrıca.

Flex Mode hakkında detaylı bilgi için:

Geri
Yukarı