Laptop RAM yükseltme

Burak D

Decapat
Laptopuma RAM almak istiyorum ama CPU-Z programında baktığımda ikinci slot yok. Bende laptopu açtım. Bir slot daha var gibi gözüküyor ama emin olamadım siz kontrol edebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• 20201126_203447.jpg
    20201126_203447.jpg
    228,5 KB · Görüntüleme: 48
  • 20201126_203454.jpg
    20201126_203454.jpg
    173 KB · Görüntüleme: 43
Arkadaşlar beni sinirlendirmeyin yahu! Bilmiyorsanız niye yardım etmeye çalışıyorsunuz kardeşim açacağım ağzımı yumayacağım gözümü şimdi o olacak ya! Dostum 2 RAM slotun var bazı notebooklarda RAM'ler üst üste koyulur iyice bakarsan diğer slotun da beyaz bölge olduğunu görebilirsin. Alacağın RAM kesinlikle 8 GB 1600MHz olsun 2X8 olmasına da özen göster hepsi üzerinde yazar muhteşem bir performans alırsın, markanın önemi yok. Soruların varsa bana sor ben cevaplayayım.

Alttaki RAM'i çıkarıp üst slota takmaya çalıştım çentikleri sertti zorlamadım bende bu normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar beni sinirlendirmeyin yaa! Bilmiyorsanız niye yardım etmeye çalışıyorsunuz kardeşim açacağım ağzımı yumacağım gözümü şimdi o olacak ya! Dostum 2 RAM slotun var bazı notebooklarda RAM'ler üst üste koyulur iyice bakarsan diğer slotun da beyaz bölge olduğunu görebilirsin. Alacağın RAM kesinlikle 8GB 1600MHz olsun 2x8 olmasına da özen göster hepsi üzerinde yazar muhteşem bir performans alırsın, markanın önemi yok. Soruların varsa bana sor ben cevaplayayım.
Arkadaşım beni sinirlendirme yaa! Bilmiyorsan niye yardım etmeye çalışıyorsun kardeşim açacağım ağzımı yumacağım gözümü şimdi o olacak ya! (!)

Ne demek markanın önemi yok, ne demek MHz'si şu olsun bu olsun? Diğer RAM'in özelliklerini biliyor musun? Ya uyumsuzluk çıkarsa?

Alttaki RAM'i çıkarıp üst slota takmaya çalıştım çentikleri sertti zorlamadım bende bu normal mi?

Evet. Çıt sesleri gelip RAM boşa düşmüşse çıkmış demektir.
Arkadaşım beni sinirlendirme yahu! Bilmiyorsan niye yardım etmeye çalışıyorsun kardeşim açacağım ağzımı yumayacağım gözümü şimdi o olacak ya! (!)

Ne demek markanın önemi yok, ne demek MHz'si şu olsun bu olsun? Diğer RAM'in özelliklerini biliyor musun? Ya uyumsuzluk çıkarsa?

Haklı. Frekansı, CL değeri, markası bunlar çok önemli. O yüzden aynı RAM öneriyoruz.

Arkadaşım beni sinirlendirme yahu! Bilmiyorsan niye yardım etmeye çalışıyorsunuz kardeşim açacağım ağzımı yumayacağım gözümü şimdi o olacak ya! (!)

Doğru söylemiş 8 GB 1600MHz almam lazım zaten. Markanın önemi yok.

Almam gereken RAM'i biliyorum. 8 GB 1600MHz 1.35V olması gerekiyor. Markanın almam gereken RAM'de bir önemi yok. Bulamam zaten kolay kolay aynı markayı.
Fesuphanallah, kardeşim sen mi anlamıyorsun yoksa ben mi anlatamıyorum? İstersen aynı marka, model, GB ve MHz RAM al kit olmadığı sürece uyumsuzluk ihtimali yüksek. Alman gerekeni bilmiyorsun diyen oldu mu?

Arkadaşım beni sinirlendirme yaa! Bilmiyorsan niye yardım etmeye çalışıyorsun kardeşim açacağım ağzımı yumacağım gözümü şimdi o olacak ya! (!)

Bak kardeşim RAM üzerinde ne yazıyor, 8GB 2rx8 12800s ve 11-12-F3 yazdığını tahmin ediyorum orası net çıkmamış. 8GB bellek miktarını, 12800s 1600MHz frekansında çalıştığını, 2rx8 çift aşamalı bir modül olduğunu, PC3L DDR3L olduğunu bu nedenle 1.35V voltaja sahip olması gerektiğini, 11-12-F3 ise sırasıyla CL değeri, sütun adresi gecikmesini ve üreticinin baz aldığı tasarımı gösterir. Ben kimseye sallamasyon tavsiye vermiyorum, zaten yazımın sonunda da varsa sorularını bana sormasını söyledim.

Bak kardeşim RAM üzerinde ne yazıyor, 8GB 2rx8 12800s ve 11-12-F3 yazdığını tahmin ediyorum orası net çıkmamış. 8GB bellek miktarını, 12800s 1600MHz frekansında çalıştığını, 2rx8 çift aşamalı bir modül olduğunu, PC3L DDR3L olduğunu bu nedenle 1.35V voltaja sahip olması gerektiğini, 11-12-F3 ise sırasıyla CL değeri, sütun adresi gecikmesini ve üreticinin baz aldığı tasarımı gösterir. Ben kimseye sallamasyon tavsiye vermiyorum, zaten yazımın sonunda da varsa sorularını bana sormasını söyledim.
Yok yok beni dinlemiyorsunuz, anlatamıyorum. Siz anlaşın aranızda ya.
Umarım bir uyumsuzluk çıkmaz.

Yok yok beni dinlemiyorsunuz, anlatamıyorum. Siz anlaşın aranızda ya.
Umarım bir uyumsuzluk çıkmaz.

İşte bende sana onu anlatmaya çalışıyorum. Sırf marka farklı diye uyumsuzluk çıkmıyor. Birçok insan farklı marka kullanıyor. Çünkü aynı markayı bulmak hem zor hem daha pahalı. Genede teşekkürler verdiğin bilgiler için.

Geri
Yukarı