Laptop RAM yükseltmesi

ESEMSİ

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem Memuru
Arkadaşlar merhaba. Laptopum için RAM aldım yükseltmeden önceki RAM miktarım 4 GB anakart maximum 12 GB RAM destekliyor 8 GB RAM aldım ve taktım bilgisayar hem yavaşladı hem kasmaya başladı satıcı bana SSD kaynaklı olduğunu söyledi HDD taktım hala aynı problem nedir acaba?

O zaman 8 GB RAM fazla geliyor. Alet çok eski büyük ihmalle. Keşke almadan önce yazsaydın buraya. 4 GB RAM özelliklerini biliyor musun? Neye göre aldın o 8 GB RAM'i?

Aldığınız RAM uyumsuz olmuş olabilir. Arızalı olabilir. Çıkarınca alet yine hızlanıyor mu? Ben olsam mümkünse bir de 4 GB extra RAM'le denerdim. Anakart 2 RAM'le sağlıklı çalışmıyor da olabilir.

Bu tür bilgisayarlar çok minimal aletler.

Aldığınız RAM uyumsuz olmuş olabilir. Arızalı olabilir. Çıkarınca alet yine hızlanıyor mu? Ben olsam mümkünse bir de 4 GB extra RAM'le denerdim. Anakart 2 RAM'le sağlıklı çalışmıyor da olabilir.

Bu tür bilgisayarlar çok minimal aletler.

Çıkarınca yine hızlanıyor ve şimdi fark ettim 8 GB RAM'i taktığımda şarj aleti çıkardığımda direkt kapanıyor. Daha önce 4 GB RAM vardı toplam 8 GB kullanıyordum RAM bozulunca daha iyisi olur diye 8 GB alayım demiştim.

Çıkarınca yine hızlanıyor ve şimdi fark ettim 8 GB RAM'i taktığımda şarj aleti çıkardığımda direkt kapanıyor. Daha önce 4 GB RAM vardı toplam 8 GB kullanıyordum RAM bozulunca daha iyisi olur diye 8 GB alayım demiştim.

Uzaktan cevap vermek zor tabii ama bana sorarsan alet 8 GB kavramına çok sıcak bakmamış. En güzel hareket bunu verip, bozulan 4 GB yerine aynısından alman olacaktır. RAM de nasıl bozulmuş ki, oda bir muamma. Şahsen slot sıkıntılı olabilir, RAM'i bozuyor, ya da elektriksel bir sıkıntı çıkarıyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı