Laptop RAM'i nasıl boşaltılır?

onlinee

Picopat
Daha fazla  
RAM'im 4 GB. Program kullanırken %100'lere ulaşıyor, bu da bilgisayarda FPS düşürüyor. Boşta iken %87 falan oluyor. Bunu boşaltma imkanım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'im 4 GB. Program kullanırken %100'lere ulaşıyor, bu da bilgisayarda FPS düşürüyor. Boşta iken %87 falan oluyor. Bunu boşaltma imkanım var mı?

İşletim sistemi kaynaklı bir sorun. Kaynak tüketimi daha az olan sistemini karşılayacak bir işletim sistemi kullanman gerekiyor. Windows 10 ve 11'in eklenti sayısı oldukça fazla olduğu için tüketimler fazla.
Benim öneririm eğer Windows 10 kullanıyorsan 8.1'e geçebilirsin.

Geçme imkanım malesef yok. Ve laptopta boş slot olup olmadığını da hiçbir yerde bulamadım. (Yeni aldım) https://www.epey.com/laptop/hp-14s-fq1019nt-4h0v5ea.html
hiçbir yerde detaylı bilgi yer almıyor.
Ram'in dolu olması PC'de kasıntı, fps düşüşüne vs. sebep olur demi?
Bunun için program gibi şeyler var mı? Yoksa HP ile iletişime geçip boş slot olup olmadığını soracağım. Bir sitede bulduğum tanıtım pdfinde Kullanıcı tarafından erişilebilir bellek yuvası sayısı;0 olarak gözüküyordu... Yardımcı olursanız sevinirim.
@keremkarakaya @439902 @Silinen üye @coldplay
Yani Linux'u düşündüm fakat Windows daha ağır olsa bile kullanılabilirlik açısından daha iyi gibi. Bu yüzden linux'a geçemem.

Geçme imkanım malesef yok. Ve laptopta boş slot olup olmadığını da hiçbir yerde bulamadım. (Yeni aldım) https://www.epey.com/laptop/hp-14s-fq1019nt-4h0v5ea.html
hiçbir yerde detaylı bilgi yer almıyor.
Ram'in dolu olması PC'de kasıntı, fps düşüşüne vs. sebep olur demi?
Bunun için program gibi şeyler var mı? Yoksa HP ile iletişime geçip boş slot olup olmadığını soracağım. Bir sitede bulduğum tanıtım pdfinde Kullanıcı tarafından erişilebilir bellek yuvası sayısı;0 olarak gözüküyordu... Yardımcı olursanız sevinirim.
@keremkarakaya @439902 @Silinen üye @coldplay
Bir arkadaşım da bu modeli satın almıştı ve boş ram slotu olduğunu biliyoruz.
Sizin laptop modeliniz için boş slot var mı yok mu bilemem ama en sağlıklısı HP müşteri hizmetlerini aramanız olacaktır ve eğer slot var ise, ram satın aldığınızda takılması için HP servisine götürün ve onlar taksın. Siz takarsanız belki garanti kapsamı dışına çıkar.

CPU-Z yazılımı ile kaç slot olduğunu ve hangilerinin boş olduğunu kontrol edebileceğinizi düşünüyorum. Ancak bazı laptoplarda ram direkt anakarta gömülü olabiliyor. Bilgisayarı ne zaman aldınız? Garantisi var mı? Kendiniz açıp kaç slot olduğuna bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı