Laptop RAM'leri nasıl 2933 MHz'e çıkartılır?

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar CPU-Z verilerimi atacağım size. Sorun şu: ben bu linkteki RAM'leri aldım ve laptopıma taktım fakat şu an 2666 MHz'de çalışıyor. Bunu nasıl 2933 MHz'ye çıkarırım bilgisi olan var mı? Eski RAM'im 8 GB CL 22 3200 MHz bir RAM'di fakat o, CL21 değerinde 2933 MHz'de çalışıyordu.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_9.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Taktığınız RAM'lerin Mhz değerleri aynı değil ise iki RAM'de en düşük frekansı baz alarak çalışır.
Her bilgisayarda olduğu gibi sisteminizin desteklediği maksimum frekans değeri vardır. Sizin sisteminiz maksimum 2933 Mhz destekliyor.

Taktığınız RAM'lerin MHz değerleri aynı değil ise iki RAM'de en düşük frekansı baz alarak çalışır.
Her bilgisayarda olduğu gibi sisteminizin desteklediği maksimum frekans değeri vardır. Sizin sisteminiz maksimum 2933 MHz destekliyor.

İkisi de 3000 MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar CPU-Z verilerimi atacağım size. Sorun şu: Ben bu linkteki RAM'leri aldım ve laptopıma taktım fakat şu an 2666 MHz'de çalışıyor. Bunu nasıl 2933 MHz'ye çıkarırım bilgisi olan var mı? Eski RAM'im 8 GB CL 22 3200 MHz bir RAM'di fakat O, CL21 değerinde 2933 MHz'de çalışıyordu.

Eki Görüntüle 611525
Eki Görüntüle 611526
Eki Görüntüle 611527

Ben taptop değil ama PC işlemcisi kullandığım zamanlarda 3200 MHz RAM'lar 2333 MHz'lerde çalışıyordu bende BIOS'tan aldım hızları BIOS'tan deneyebilirsiniz.

Dostum sorunu çözdün mü? Bende aynı bellekleri kullanıyorum bende de frekans sorunu var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı