Laptop şarj edilirken pil seviyesi düşüyor

Abdullah Kaya12

Picopat
Arkadaşlar merhaba. Laptop kullanıcısıyım, sorunum şöyle; bilgisayarımı şarjda kullanırım. Haftanın 3 günü falan şarjı %100 fakat şarjda kullanmaya devam etmeme rağmen belli bir zamandan sonra %95'e düşüyor şarj. %90'ın üstünde olduğu zamanlarda bilgisayar şarj etmediğinden dolayı. 2-3 gün de %95 seviyelerinde kullanıyorum, sonra %90'ın altına düşüyor. Neden kaynaklı olabilir? Batarya 2 ay önce yetkili serviste değişti, pil sağlığı %97. Laptop 2 yıllık

Arkadaşlar merhaba. Laptop kullanıcısıyım, sorunum şöyle; bilgisayarımı şarjda kullanırım. Haftanın 3 günü falan şarjı %100 fakat şarjda kullanmaya devam etmeme rağmen belli bir zamandan sonra %95'e düşüyor şarj. %90'ın üstünde olduğu zamanlarda bilgisayar şarj etmediğinden dolayı. 2-3 gün de %95 seviyelerinde kullanıyorum, sonra %90'ın altına düşüyor. Neden kaynaklı olabilir? Batarya 2 ay önce yetkili serviste değişti, pil sağlığı %97. Laptop 2 yıllık
Cihazınızı tam yükte mi kullanıyorsunuz? Cihazda aşırı ısınma gibi problemler var mı?

Oyun oynama harici ısınma olmuyor. Tam yükten kastınız nedir? Ama yüksek performans da kullanıyorum ondan olabilir mi?
Bu şarj azalma mevzusu cihazda hiç bir uygulama açıkta değil iken yaşanıyor mu? Tam yük bilgisayarınız bileşenlerinin verebileceği tam verimlilikte çalışması diyebiliriz, oyun oynamak buna bir örnek.
CMD - powercfg /batteryreport komutunu gir, C:Windows:system32 klasöründe battery-report.html dosyasında bataryanızın sağlığı ve diğer tüm bilgiler yazar.
%97 olarak belirtmiş arkadaş.

Bu şarj azalma mevzusu cihazda hiç bir uygulama açıkta değil iken yaşanıyor mu? Tam yük bilgisayarınız bileşenlerinin verebileceği tam verimlilikte çalışması diyebiliriz, oyun oynamak buna bir örnek.

%97 olarak belirtmiş arkadaş.
Genelde bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra rastladığım bir gün mesela bugün oyunumu oynadım şarjım 100 idi kapattım bilgisayarı 2-3 saat sonra açtım %95 olmuştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı