Laptop şarj esnasında fan sesleri çok yükseliyor

Yusub

Femtopat
Daha fazla  
Laptopum HP şarja taktıkda CPU tavan yapıyor. Fan sesinden sanki havalara uçacakmış gibi ve laptop açılıp kapananda da aynısı oluyor. Fan sesi çok fazla. Sebebi nedir bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç seçeneklerinden, plan ayarlarını değiştirin. Fan veya işlemci soğutma ilkesinde prizde düşürün. Oyunlara girmeden önce tekrar yapabilirsiniz.
Veya;
MSI Afterburner'dan direkt olarak fan hızını ayarlayabilirsiniz.
Not: Fan hızını düşürmek, bilgisayarı ısındırır, bu da olası kasma, donma, FPS düşmelerine sebebiyet verir.

Güç seçeneklerinden, plan ayarlarını değiştirin. Fan veya işlemci soğutma ilkesinde prizde düşürün. Oyunlara girmeden önce tekrar yapabilirsiniz.
Veya;
MSI Afterburner'dan direkt olarak fan hızını ayarlayabilirsiniz.
Not: Fan hızını düşürmek, bilgisayarı ısındırır, bu da olası kasma, donma, FPS düşmelerine sebebiyet verir.
Güç ayarları zaten yapılıydı. MSI Afterburner'de sadece GPU'yu görebiliyorum. CPU nasıl görebilirim?
Benim problemim şu ki bataryada yaptığım aynı işlemi şarjda yaptığımda fanlar çok ve sadece bir an yavaşlayıp sürekli yüksek çalışıyorlar. (Cihazım 8 aylık ve uzun süredir var problem)

Güç ayarları zaten yapılıydı. MSI Afterburner'de sadece GPU'yu görebiliyorum. CPU nasıl görebilirim?
Benim problemim şu ki bataryada yaptığım aynı işlemi şarjda yaptığımda fanlar çok ve sadece bir an yavaşlayıp sürekli yüksek çalışıyorlar. (Cihazım 8 aylık ve uzun süredir var problem)
Bu video işinize yarıyabilir. "CPU Usage" kısmını OSD'de göstere tıklayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı