Laptop şarj fişi takılı olduğu halde "%0 kullanılabilir (prize takılı)" yazıyor

Dietil Sülfat

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Başlıkta da gördüğünüz gibi laptopumun bataryası dolmuyor. Bu laptop bozulmadan 7 ay önce kullanmıştım en son tamire gitti ve 2-3 gündür kullanıyorum. Bundan önce bataryayı takmadan açıyordum laptop bozulmadan önce. HWmonitor programıyla bataryama baktım bu voltaj değerleri normal midir? Voltaj değerleri böyle sabit bir durumda kalıyor. Bataryanın bozulduğunu tahmin ediyorum bozulmamışsa bir çözümü var mıdır?
ATILACAK OLAN.png

Bataryanız ölmüş olabilir. Bataryayı çıkarıp laptopu öyle kullanmanızı öneririm. hem risksiz olur hem de cihaz hafifler. Fişi çekince hemen kapanıyor değil mi?

Bayağı zaman geçmiş ama belki birileri gelip okur. Laptopu kapatın (uyku moduna almayın) bataryayı çıkarın. Açın laptopu ve uyku moduna alın ardından bataryayı takın ve açın. Çoğu laptopta işe yarar.

Bayağı zaman geçmiş ama belki birileri gelip okur. Laptopu kapatın (uyku moduna almayın) bataryayı çıkarın. Açın laptopu ve uyku moduna alın ardından bataryayı takın ve açın. Çoğu laptopta işe yarar.

Denedim fakat işime yaramadı hocam. Laptop (uyku modunda) şarj da iken mi takacağım bataryayı?

Yeni konular

Geri
Yukarı