Laptop şarj kablosu sürekli prizde takılı kalırsa bozulur mu?

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Sormak istediğim bir soru var Laptop'un şarj aleti sürekli prizde takılı kalsa sorun olur mu? Geç şarj etme ya da bataryanın ömrünü azaltma gibi.

Hocam bozulma durumu kolay kolay olmaz. Fakat elektrik faturası olarak geri döner. Kullanmadığınız zaman fişten çekin.

Kesinlikle sorun olur. Bu sorunu bizzat kendim yaşadım. Laptop sürekli şarjda olursa batarya şişer, çok ileri seviyelerde patlar. Yakın arkadaşım Monster kullanıyordu. Sürekli şarjda kullandığı için bataryası şişti ve öldü. Garantiye gönderip yeni batarya aldı. Eğer sürekli şarjda kullanacaksanız bataryayı çıkararak kullanın. Ancak 2-3 kez elektrik kesintisi yaşadığınızda HDD/SSD'niz de bozulur benden söylemesi.

Artı -1 Eksi
Bataryayi cihazdan cikarip direkt elektirige bagli olarak kullanmaniz daha saglikli olacaktir. Hem kullanip hem prize takili oldugunda bataryanin omru daha hizli tukenecektir.
500₺ batarya için 3000-10000₺' den vazgeçmek?

Kullanmadığınız zaman prizden çekin. Fakat ağır yük altında (oyun, stress testi vb.) prize bağlayın.

Kesinlikle sorun olur. Bu sorunu bizzat kendim yaşadım. Laptop sürekli şarjda olursa batarya şişer, çok ileri seviyelerde patlar. Yakın arkadaşım Monster kullanıyordu. Sürekli şarjda kullandığı için bataryası şişti ve öldü. Garantiye gönderip yeni batarya aldı. Eğer sürekli şarjda kullanacaksanız bataryayı çıkararak kullanın. Ancak 2-3 kez elektrik kesintisi yaşadığınızda HDD/SSD'niz de bozulur benden söylemesi.

Kesinlikle yanlış çünkü batarya 100 de 100 şarj olunca zaten şarj olmayı durdurur sistem. Kesin bilgi dostum... Saygılar...

Kesinlikle yanlış çünkü batarya 100 de 100 şarj olunca zaten şarj olmayı durdurur sistem. Kesin bilgi dostum... Saygılar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı