Laptop şarja takılı değilken FPS düşüyor

0rb1s

Centipat
Daha fazla  
Dizüstüm var ve şarja takmadığım zaman FPS 60-30'lara düşüyor ve sabitleniyor. Şarja taktığımda ise 200 FPS'lerde akıcı bir şekilde oynuyorum. Ama sürekli öyle kullanmak mümkün değil bayağı ısınıyor. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopa gerekli enerjiyi sağlarken batarya yetersiz kaldığı için FPS düşmeleri normal. Zaten batarya ile oyun oynamak pek mantıklı değil bence. Eğer Thunderbolt girişe sahipseniz Destekli Powerbank alabilirsiniz yardımı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözemesin, zaten laptopta şarja takmadan oyun oynayamazsın. Senin bahsetiğin sıcaklıkta zarar verecek cinsten değildir muhtemelen.

Dizüstüm var ve şarja takmadığım zaman FPS 60-30'lara düşüyor ve sabitleniyor. Şarja taktığımda ise 200 FPS'lerde akıcı bir şekilde oynuyorum. Ama sürekli öyle kullanmak mümkün değil bayağı ısınıyor. Nasıl çözebilirim?

Harici ekran kartına şarjdayken geçiyor sanırım. Benimki de öyle ama ısındığı için arada drop giriyor. Yüksek performans moduna al, oyunu yüksek performans ile çalıştır vb. yazacaklar boşuna yazmasın örnek vermek gerekirse LoL'u seçtiğim zaman istemci yüksek performans ile çalışıyor oyun değil, GTA'yı seçtiğim zaman Launcher'i seçiyor oyunu değil. Oyun dosyasını bir seçemedim.

Laptopların handikapı bu, pili söküp oynayin arada bir şarj edin pil ölmesin.

Geri
Yukarı