Laptop sarjda kullanılır mı?

pilin ölmesini engellemek
Pili çıkarıp çalışmasını önlersen pil zarar görür. Pili uzun süre dayandırmak için devamlı doldur boşalt yapmak gerek. Dolu bırakmak maksimum kapasitesini azaltır, boş bırakıp çalıştırmamakta zarar verir. Yani pili çalıştırman gerek. Ben eski laptobumda pili çok az kullandım. Ve sonucundan çok hızlı bir şekilde ömrünü yitirdi.

Bu mesajı tecrübelenmiş biri olarak yazıyorum. Oyunları oynarken şarjdan çıkarmıyordum çünkü şarjsız oynasaydım oyunu 30 FPS falan alırdım. Ve sonunda adaptörüm bozuldu. Adaptörün fiyatı 1900 TL gibiydi. Ve bir daha şarj 100 olunca takılı oynamadım.

Bu mesajı tecrübelenmiş biri olarak yazıyorum. Oyunları oynarken şarjdan çıkarmıyordum çünkü şarjsız oynasaydım oyunu 30 FPS falan alırdım. Ve sonunda adaptörüm bozuldu. Adaptörün fiyatı 1900 TL gibiydi. Ve bir daha şarj 100 olunca takılı oynamadım.
Geçmiş olsun fakat dizüstü bilgisayarlar performans gerektiren işlemlerde ve oyunlarda kesinlikle şarjda kullanılmalıdır. Aksi halde hem para vererek aldığınız cihazı tam anlamıyla kullanamayacak, hem de bataryayı hızlı bir şekilde öldüreceksiniz.

Ben 10 seneden fazladır aldığım tüm dizüstülerde böyle yaparım ve dizüstü kullanan kişilerin hemen hemen hepsi bu şekilde kullanım yapıyor; ve forumda dahi bu nedenden dolayı adaptörü bozulan birini senelerdir görmedim. Mutlaka başka bir nedeni olmalıdır ve bu neden araştırılmalıdır. Mesela yağmurlu havalarda prizdeki telefon, modem adaptörleri kötü havalarda etkilenip tesisat kaynaklı yanabiliyordu.

Adaptöre neden o kadar fiyat verdiğinizi anlamadım; birebir aynısını almak yerine keşke aynı güç değerlerine sahip muadil bir adaptör alsaydınız. Bilgisayarın bataryası bile o kadar pahalı değildir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı