Laptop şarjı söylenen süreden uzun gidiyor

mxfreq

Centipat
Merhabalar.
Kullandıgım Gaming laptopun şarjı şimdiye kadar 1,5 saat dayanıyordu ama fişe takılı kullanıyordumç dün elektrik gidince pilde kullandım daha uzun sürsün diye boostsuz güçte kullandım. Şarj süresine baktım 3 saat gösteriyor :D normal güç tasarrufuna aldım yine 3 saat gösterdi tekrar boostsuza aldım harbiden de 3 saat kullandım.
Bugün tekrar gittiyine 3 saat olur sanıyordum şarj süresine bakınca eski süreyi gösterdi 1,5 saat.
Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir arkadaşlar çıldırıyorum :D Laptopu kullanan herkeste 1,5 saat bu arada.
Acaba kilitlediler mi batarya uzun gitsin diye?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci turbo hızlarına çıkamadığında çektiği güç azalır. Haliyle pil kullanıma daha uzun süre dayanır. Normal bir şey.

Her kullanımda şarj süresinin değişimi ise normaldir, henüz yeterince veri toplanmadığı için ortalama ne kadar dayanacağına dair net bir şey sunulmaz. 10-15 dakika o vaziyette kullanıp tekrardan kontrol ettiğinde sürenin kullanım şekline bağlı olarak değiştiğini görebilirsin :)

İşlemci Turbo hızlarına çıkamadığında çektiği güç azalır. Haliyle pil kullanıma daha uzun süre dayanır. Normal bir şey.

Her kullanımda şarj süresinin değişimi ise normaldir, henüz yeterince veri toplanmadığı için ortalama ne kadar dayanacağına dair net bir şey sunulmaz. 10-15 dakika o vaziyette kullanıp tekrardan kontrol ettiğinde sürenin kullanım şekline bağlı olarak değiştiğini görebilirsin :)

Yok hocam turbosuz şekilde de süresi değişti zaten belirttim onu. Aynı işlevleri kullandım 1 ay önce de ama aldığım sonuçlar bayağı farklı garibime gitti 2 saat fark var sonuçta :D
Neyse iyi oldu işime gelir batarya sağlığına falanda baktım halen %100
Up.
Bu saçma konuyu çözebilecek var mı :D
Geçen hafta 2 kez 3-3.5 saat süreyle kullandım şarjsız şimdi tekrardan 1.5 saat gösteriyor.
Böyle bir şey olabilir mi ya.
Up.
Bu saçma konuyu çözebilecek var mı :D
Geçen hafta 2 kez 3-3.5 saat süreyle kullandım şarjsız şimdi tekrardan 1.5 saat gösteriyor.
Böyle bir şey olabilir mi ya.
up
İşlemci turbo hızlarına çıkamadığında çektiği güç azalır. Haliyle pil kullanıma daha uzun süre dayanır. Normal bir şey.

up

Son düzenleme:
Up up'lanacak ne var anlamadım hocam, açıklamayı yeterince yaptığımı düşünüyorum.

Ne alakası var hocam verdiğin cevap aradığım cevap değil ki up'luyorum bu sana mı dert oldu.
Vallahi Akil hocam, gece gece nedense çok güldüm, Allah'ta sizi güldürsün. 😃

@mxfreq hocam, mis gibi işte. Bataryanız olması gerekenden daha iyi, tadını çıkarıp fazla kurcalamayın bence. :)
Bir mantık aramaya çalıştım bir sorun olmasın ileride diye ama çözemedim. Böyle olması daha iyi tabi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı