Laptop şarjı

godlikera

Femtopat
Arkadaşlar yeni aldığım Laptop'u öğlen 4 gibi şarja taktım. İnternette 10-15 saat arası şarj olması gerektiğini yazıyor herkes. Buna gerek var mı? Neden öyle olmak zorunda?

İlk kullanım için tavsiye ederler. Önce tüm şarjı bitir sonra 16 saat şarjda kalsın derler. Aşırı saçma bir düşünce değil sanırım. Fikrin temelini tam bilmesem de şunu söylemeliyim zorunluluk yok. Bu batarya sağlığı için tavsiye edilen bir durum.

Bir yere gitmiceksen şarda dursun dolunca AC ile çalışıyor ilk şarj olayı yok dolunca zaten AC'den çalışıyor. Batarya çıkıyorsa çıkartma sakın.
Ekran Görüntüsü 2020-08-08 19-51-56.png

İlk kullanım için tavsiye ederler. Önce tüm şarjı bitir sonra 16 saat şarjda kalsın derler. Aşırı saçma bir düşünce değil sanırım. Fikrin temelini tam bilmesem de şunu söylemeliyim zorunluluk yok. Bu batarya sağlığı için tavsiye edilen bir durum.
zaten şarjsız geldi laptop boştu batarya yani açılmadı. 4 saattir de şarjda şu anda hala dokunmadım.
Bir yere gitmiceksen şarda dursun dolunca AC ile çalışıyor ilk şarj olayı yok dolunca zaten AC'den çalışıyor. Batarya çıkıyorsa çıkartma sakın.Eki Görüntüle 634346
Yok batarya gömülü ama dediğinizi tam anlayamadım hocam 4 saattir şarjda şu anda çeksem nolur ki?

Arkadaşlar yeni aldığım Laptop'u öğlen 4 gibi şarja taktım. İnternette 10-15 saat arası şarj olması gerektiğini yazıyor herkes. Buna gerek var mı? Neden öyle olmak zorunda?

Yeni aldığınız laptopu ilk kulanımdan önce bataryasının tamamen dolduğundan emin olarak şarj edin ve kullanın ardından istediğiniz kadar şarjda bırakabilirsiniz bu bataryanın bozulmaması için yapılan bir uygulamadır yeni alınan telefonlar için de aynı uygulama yapılmaktadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı