Laptop satarken dolandırıldım ne yapmalıyım?

26.000 bin tl ye leptop sattım kadın bir abd askerine kendisi adana incirlikte görevde olduğunu söyledi leptopu yiğeni aldığını söyledi sonra ben ondan parayı göndermesini istedim sonra bana mail gelmiş bana dediki spam kutusunda mesaj geldi oraya oku sonra leptopu hazırla dedi ben maili okudum mailde nakliye numarasını aşağıdaki linkten bankaya gönderin dedi bende kargoya verdim sonra takip numarasını maile gönderdim sonra bizi tercih ettiğiniz için teşekkür gibi mesajlar geldi bunu cuma günü yapmıştım sonra pazartesi ni beklememizi söyledibir mail geldi kadın sonra bana yurtdışı ülkerle para limiti olduğunu söyledi 29.000 ₺ olduğunu söyledi sonra 3.000 tl daha atmam gerektiğini söyledi müşteri temsilcisine sonra bana bu parayı geri iade edeceklerini toplamda 29.000₺ yi hesabıma yatırıcaklarını söyledi sonra ben borç alıp mailde ki müşteri temsilcisinin ibanına 3.000 ₺ gönderdim sonra bana yeniden mail geldi 32.000 tl olduğunu söyledi limitin tekrardan 3.000₺ yatırırsam banka hesabıma yatırılacağını söyledi benim hiç param yok diye tekrardan kadına söyledim bana 20 dk içinde para hesabına yatacak diye söz verdi daha para atmadım şuanda ne para geldi ne birşey leptobum ve 3.000 ₺ param gitti ne yapmalıyım lütfen yardım edin lütfen
Hocam üzgünümde siz bas bas beni dolandırın diye bağırmışsınız. Mahkemeye başvurun.

Hocam klasik numarayı yemişsiniz sizi dolandıranlar türk büyük ihtimala kesinlikle abd askeri değil ama ben ekran kartı satarkende yazmışlardı bir tanıdımada aynı şekilde yaptılar.

%99 ihtimalle artık geri alamazsınız pcyi polise gidin kendi imkanlarınızla bulursanız cihazı anca o şekilde alırsınız.

Bu dolandırma işini yapanlar bu işi iyi biliyolar avukat felan masrafa girmek isterseniz deneyebilirsiniz.

Sizinle iletişime geçilen numara +44 ilemi başlıyordu.

26.000 bin TL'ye laptop sattım kadın bir ABD askerine kendisi Adana incirlikte görevde olduğunu söyledi laptopu yiğeni aldığını söyledi sonra ben ondan parayı göndermesini istedim sonra bana mail gelmiş bana dediki spam kutusunda mesaj geldi oraya oku sonra laptopu hazırla dedi ben maili okudum mailde nakliye numarasını aşağıdaki linkten bankaya gönderin dedi bende kargoya verdim sonra takip numarasını maile gönderdim sonra bizi tercih ettiğiniz için teşekkür gibi mesajlar geldi bunu cuma günü yapmıştım sonra pazartesini beklememizi söyledibir mail geldi kadın sonra bana yurt dışı ülkerle para limiti olduğunu söyledi 29.000 ₺ olduğunu söyledi sonra 3.000 TL daha atmam gerektiğini söyledi müşteri temsilcisine sonra bana bu parayı iade edeceklerini toplamda 29.000₺'yi hesabıma yatırıcaklarını söyledi sonra ben borç alıp mailde ki müşteri temsilcisinin ibanına 3.000 ₺ gönderdim sonra bana yeniden mail geldi 32.000 TL olduğunu söyledi limitin tekrardan 3.000₺ yatırırsam banka hesabıma yatırılacağını söyledi benim hiç param yok diye tekrardan kadına söyledim bana 20 dk içinde para hesabına yatacak diye söz verdi daha para atmadım şu anda ne para geldi ne bir şey laptopum ve 3.000 ₺ param gitti ne yapmalıyım lütfen.

Bunu bana da yaptılar daha önce para atmam gerektiğini ben dedim para atmam ürünü de göndermem parayı hesabımda görmeden sahibinden de birçok kişiye yapmışlar bunu genelde asker olarak tanıtıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı