Laptop sıvı teması sonrası açıldıktan sonra kapanıyor

memet01

Hectopat
Daha fazla  
Laptopa soda döküldü. Bilgisayar açılıyor, 10 saniye saniye sonra kapanıyor, yeniden açmak için bataryayı çıkarıp takmak gerekiyor. Çözümü var mıdır?

Oksitlenmeye teşvik değil pirince yatırmanın amacı bir an önce kurumasını sağlamak. Arkadaş sıvı teması sonrası istesen de istemesen de oksitlenme başına gelecek demek istemiş.

Oksitlenmeyi hızlı müdahale ile engelleyebilirsin, yakınlarda bir servis var ise verirsin temizlerler. Beklemek bu durumda hatadır ve bu tavsiye yanlış bir tavsiyedir. Geri alınamayacak sonuçlar doğurabilir ve bu tavsiyeyi vermeden önce insanın acaba bu adam benim tavsiyem ile iş yapar da laptopu bir daha hiç çalışmazsa diye düşünmesi lazım. Kimse kusura bakmasın hiçbir mantıklı yanı yok bu işin, birincil öncelik servis.

Çok basit iş olarak nitelendirdiğiniz iş hata kabul etmeyen bir iş. Laptop kullananların sayısı / laptopu sökebilenler sayısı olarak kafanızda bir orantı kurun, şimdi tekrar tavsiye vermeyi deneyin.
Vida unutsa, kastırarak açayım dese en basitinden anakartı çatlatır, kaldı ki bataryayı çıkarıp takmak mı gerekiyor diye sorduğuna göre arkadaş laptopu sökebilecek bilgi birikimine sahip değil. Mahalle bilgisayarcıları diye tabir edilen yerlerden çıkan işler zaten ortada. Mümkün mertebe servisleri kullanın arkadaşlar, bu gibi düşünmeden ya da bir bilgi birikimine sahip olmadan verilen tavsiyelere kulak asmayın.

Elinden iş geliyorsa demek anlıyorsan sökebilecek kapasitede isen demek zaten mahalle bilgisayarcısi söksün bir anakarti versin arkadaş temizleyip geri versin adamda toplasın toplama yapamayacak adamda bilgisayarcı olmaz zaten zamanında telefoncuda çalışırken 5 10 dakikalık işlere 200 300 lira istiyorlar içim gidiyordu kolay para kazanılmıyor basit işlere boşa para verilmesinden yana değilim servise verse en az 600 ilen bin TL isteyecekler.

Son düzenleme:
Oksitlenmeyi hızlı müdahale ile engelleyebilirsin, yakınlarda bir servis var ise verirsin temizlerler. Beklemek bu durumda hatadır ve bu tavsiye yanlış bir tavsiyedir. Geri alınamayacak sonuçlar doğurabilir ve bu tavsiyeyi vermeden önce insanın acaba bu adam benim tavsiyem ile iş yapar da laptopu bir daha hiç çalışmazsa diye düşünmesi lazım. Kimse kusura bakmasın hiçbir mantıklı yanı yok bu işin, birincil öncelik servis.
Ben tavsiye vermedim zaten orada sanki pirince yatırında bir an önce oksitlensin gibi bir anlam çıkarmışsın zannettim ona cevaben dedim.

Yoksa çözüm olarak gördüğümden veya tasvip ettiğimden değil.

Öncelikle, laptopa sıvı teması olduktan sonra açman hata olmuş. Kısa devre sonrası tüm bilgisayar çöp olabilirdi.

Eğer laptopu söküp temizleyecek ve yeniden birleştirecek kapasiteye sahipsen sök ve tamamen temizle. Sonra termal macunları yenile ve kapat.

Eğer bu bilgiye sahip değilsen hiç içini açmadan servise gönder. Sakın bekleme. Bekledikçe oksitlenir çünkü.

Geri
Yukarı