Laptop soğutma bloğundaki vida yalama oldu

benkimimbilmem

Hectopat
Laptopumdaki sogutma blogunu tutan vidalardan 2 tanesi yalama oldu ve cikmiyor. Lastik falan denedim fakat olmuyor. Yalama durumu aşırı kotu degil fakat evde bir tane yildiz, bir tane de ondan kucuk yildiz tornavida var. Kucuk olan vidaya oturuyor ve cevirmeyi deneyince bosa donmuyor (Zorlayinca donuyor.) fakat buyuk olan direkt bosa donuyor. Nasıl acabilirim? 2-3 gundur bununla ugrasiyorum artik, termal macun degisimi yapacagim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vida başı mı yalama oldu yoksa vidayı yuvaya oturtan dişliler mi yalama oldu ? Vida başı yalama olduysa tornavida ucuna çok küçük bir kağıt parçası koyup sıkıştırabilirsin ve öyle açabilirsin. Vida dişlileri yalama olduysa onu çıkartmak bayağı zor vida yuvasına hasar verebilirsin.

Vida başı mı yalama oldu yoksa vidayı yuvaya oturtan dişliler mi yalama oldu ? Vida başı yalama olduysa tornavida ucuna çok küçük bir kağıt parçası koyup sıkıştırabilirsin ve öyle açabilirsin. Vida dişlileri yalama olduysa onu çıkartmak bayağı zor vida yuvasına hasar verebilirsin.
Basi hocam fakat lastik olayini denemistim ayni sey degil mi?

Basi hocam fakat lastik olayini denemistim ayni sey degil mi?
Evet aynı şey. Peki şu yöntemi dener misin ? Küçük olan tornavidanın ucunu vidayı sökmeden önce uhuyla yapıştır. Bir nebze etki ediyor onlarda. Eğer onlarda işe yaramıyorsa bilgisayarcıya götürebilirsin. İki tane vida için para alacaklarını sanmıyorum. Alsalar dahi çok yüksek bir fiyat almazlar. 20 hadi en kötümser 30 lira alırlar. Yalama vidayı çok zorlamamak lazım anakarta zarar verebilir.

Evet aynı şey. Peki şu yöntemi dener misin ? Küçük olan tornavidanın ucunu vidayı sökmeden önce uhuyla yapıştır. Bir nebze etki ediyor onlarda. Eğer onlarda işe yaramıyorsa bilgisayarcıya götürebilirsin. İki tane vida için para alacaklarını sanmıyorum. Alsalar dahi çok yüksek bir fiyat almazlar. 20 hadi en kötümser 30 lira alırlar. Yalama vidayı çok zorlamamak lazım anakarta zarar verebilir.
Hocam merhaba, rahatsiz ediyorum yine kusura bakmayin. Vida basini torpuyle falan duz tornavida giricek sekilde torpulesem olur mu acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı