Laptop soğutucularından memnun musunuz?

Dizüstü bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz harici soğutucudan memnun musunuz?

• Evet, memnunum.

• Hayır, memnun değilim.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

3lackbess

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Arkadaşlar, bir anket yapıyorum. Soru gayet açık, dizüstü bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz soğutucudan (Harici laptop soğutucuları kastediyorum.) memnun musunuz, işinizi görüyor mu?

Katılan herkese teşekkür ederim, iyi forumlar. 🙂

Yani ne beklediğine bağlı genelde soğutucular dereceyi düşürmekten çok artmasını engelliyor. Aslında ismi yanlış bence bu ürünler soğutucu yerine sabitleyici olsa daha iyi olur. Satılan sitelerde görüyorum yorumlar 10 derece düşürdü çok iyi yazıyor aslında laptop çalışmaya başladığı zaman o da çalışmaya başladığı için fazladan fan sayesinde ısı sabit kalıyor.

Dell G5 15 SE 5505 kullanıyorum. GPU tarafında 80-82 dereceden 76 dereceye düşüş yaşadım. Kullandığım soğutucu:
Dizüstünün alt kısmı yere fazlasıyla yakın, daha doğrusu neredeyse hava alacak hiç boşluk yok. Sağ sol kısımdan da hava açıklığı bırakmamış akıllı Dell :) Bu sebepten bende fazlasıyla iş gördü. Yeterli havayı alabilen modellerde belki de fark yaratmayacaktır. Seçim yaparken buna dikkat etmek gerek.

Arkadaşlar, bir anket yapıyorum. Soru gayet açık, dizüstü bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz soğutucudan (Harici laptop soğutucuları kastediyorum.) memnun musunuz, işinizi görüyor mu?

Katılan herkese teşekkür ederim, iyi forumlar. 🙂
Bende kaliteli bir soğutucu olmasına rağmen yarattığı fark 1-2 dereceyi geçmiyor.

Geri
Yukarı