Laptop soğutucusu tavsiyesi

• Konuyu başlatan ozr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 756

ozr

Hectopat
Aklımda 2 ürün var. Bunlar Rampage ad-rc 8 ve ad-rc 9 modelleri. Sizce ikisi arasından hangisini almalıyım. Birisi büyük 1 fan diğeri orta 2 fan soğutucu. Başka marka önerisi olan varsa açığım. Bütçe 200 TL ve daha yükseltemem. Teşekkür ederim.

Screenshot_2020-09-27-21-43-45-361_com.pozitron.hepsiburada.jpg

Arkadaşım kullanıyor çok memnun.

Aklımda 2 ürün var. Bunlar Rampage ad-rc 8 ve ad-rc 9 modelleri. Sizce ikisi arasından hangisini almalıyım. Birisi büyük 1 fan diğeri orta 2 fan soğutucu. Başka marka önerisi olan varsa açığım. Bütçe 200 TL ve daha yükseltemem. Teşekkür ederim.

Bence almışken kaliteli birşey al çünkü ucuzlar hemen bozuluyor. Mesela ben Akasa Helix kullanıyorum 8 yıl oldu alalı hala taş gibi.

Bence hiçbirini almayın. Genelde bu tarz soğutucular bir işe yaramamakla kalmayıp laptopun hava sirkülasyonunu da bozar.

Soğutucu almak yerine cihazı zeminden bir-iki parmak yüksekte kullanın veya uzun süredir yapılmamışsa fan temizliği-termal macun değişimi yapın.

Bence hiçbirini almayın. Genelde bu tarz soğutucular bir işe yaramamakla kalmayıp laptopun hava sirkülasyonunu da bozar.

Soğutucu almak yerine cihazı zeminden bir-iki parmak yüksekte kullanın veya uzun süredir yapılmamışsa fan temizliği-termal macun değişimi yapın.
Emin misiniz ? Bi' ara zalman nc 2000 kullandım ve gerçekten çok faydasını gördüm.

Ben de aksine hava sirkülasyonu sağladığını düşünüyorum neden böyle dediniz?

Emin misiniz ? Bi' ara zalman nc 2000 kullandım ve gerçekten çok faydasını gördüm.
Genelde dedim. Her bilgisayarın soğutma sistemi aynı değildir.

Özellikle ucuz ürünler cihazın hava sirkülasyonunu bozar, bilgisayar olması gerektiğinden daha çok ısınır.
Ben de aksine hava sirkülasyonu sağladığını düşünüyorum neden böyle dediniz?
Dediğim gibi, özellikle ucuz soğutucular hiçbir işe yaramıyor. O bilgisayarın soğutma sistemini tasarlayan mühendisler boşuna mı yapıyorlar onca işi? O kadar dar bir alanda sıcak havanın atılmasını kolaylaştırmak için fan ve hava giriş-çıkış tasarımı, laptop ayaklarının boyu ve yerleşimi gibi birçok şeye kafa yoruyorlar. Sen gidip de basit bir-iki fanla tüm o düzeni bozarsan ne olur? Daha çok ısınmaz mı?

Ha ofis bilgisayarında oyun oynamaya çalışıyorsan o başka, öyle bilgisayarlarla oyun oynamak doğal olarak ısınmaya yok açar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı