Laptop soğutucusu tavsiyesi

• Konuyu başlatan ozr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 752
Zalman nc2000 bulabilirseniz alın derim.
sanırsam çok eski olduğundan dolayı üretimi yok :(
bilgisayarım çok iyi değilken en azından güzel bir süs vermek istiyorum bu yüzden rgb bulunduranlardan istiyorum ama öneriniz için sağolun :)
Hmm benim arkadaşım 4 aydır kullanıyor memnunum dedi sadece bilgisayarı tutan aparat kopmuş onun harici memnunum dedi.
bilmiyorum fakat okuduğum yorumların çoğu ya geldiği gün iade ettim şeklindeydi ya da hiçbir artısı olmadığı yönündeydi :(

Genelde dedim. Her bilgisayarın soğutma sistemi aynı değildir.

Özellikle ucuz ürünler cihazın hava sirkülasyonunu bozar, bilgisayar olması gerektiğinden daha çok ısınır.

Dediğim gibi, özellikle ucuz soğutucular hiçbir işe yaramıyor. O bilgisayarın soğutma sistemini tasarlayan mühendisler boşuna mı yapıyorlar onca işi? O kadar dar bir alanda sıcak havanın atılmasını kolaylaştırmak için fan ve hava giriş-çıkış tasarımı, laptop ayaklarının boyu ve yerleşimi gibi birçok şeye kafa yoruyorlar. Sen gidip de basit bir-iki fanla tüm o düzeni bozarsan ne olur? Daha çok ısınmaz mı?

Ha ofis bilgisayarında oyun oynamaya çalışıyorsan o başka, öyle bilgisayarlarla oyun oynamak doğal olarak ısınmaya yok açar.
Ben de şu an maddiyattan dolayı kartonla hava girişini yukarda tutuyorum.
Soğutucularda yükseklik ayarlayabiliyoruz bu da kullanım konforu sağlıyor. Sirkülasyon konusunda da kendi bilgisayarım için teknik desteği arayacağım, farklı bakış açısı kazandırdınız teşekkürler :)

Bence hiçbirini almayın. Genelde bu tarz soğutucular bir işe yaramamakla kalmayıp laptopun hava sirkülasyonunu da bozar.

Soğutucu almak yerine cihazı zeminden bir-iki parmak yüksekte kullanın veya uzun süredir yapılmamışsa fan temizliği-termal macun değişimi yapın.

Ayakkabı kutusundan laptopuma özel soğutucu yaptım ben. İhtiyacım yoktu ama yine de bazen kullanıyorum. Mesela kendi fanı sağ tarafta; ben de ayakkabı kutusunun soluna tam işlemcinin altına fanı yerleştirdim. Üzerine conta yapıştırdım ki tüm havayı kasanın içinden alsın. Zaten her yeri ızgara, sorun olmadı. Sıcaklık ölçümü yapmadım ama çok işe yarıyor, bilgisayarın fanı daha az çalışıyor. Bazen hiç çalşmıyor :D

Ben de şu an maddiyattan dolayı kartonla hava girişini yukarıda tutuyorum.
Soğutucularda yükseklik ayarlayabiliyoruz bu da kullanım konforu sağlıyor. Sirkülasyon konusunda da kendi bilgisayarım için teknik desteği arayacağım, farklı bakış açısı kazandırdınız teşekkürler :)

Bende şimdilik tavlayla yükseltiyorum en yakın zamanda soğutucu alacağım.

Dosya Ekleri

• DSC_0787.JPG
    DSC_0787.JPG
    93 KB · Görüntüleme: 30
Ayakkabı kutusundan laptopuma özel soğutucu yaptım ben. İhtiyacım yoktu ama yine de bazen kullanıyorum. Mesela kendi fanı sağ tarafta; ben de ayakkabı kutusunun soluna tam işlemcinin altına fanı yerleştirdim. Üzerine conta yapıştırdım ki tüm havayı kasanın içinden alsın. Zaten her yeri ızgara, sorun olmadı. Sıcaklık ölçümü yapmadım ama çok işe yarıyor, bilgisayarın fanı daha az çalışıyor. Bazen hiç çalşmıyor :D
Hocam hayal edemedim fotoğraf paylaşır mısınız? :D

Yeni konular

Geri
Yukarı