Laptop soğutucusunu modem USB portuna takmak zararlı mı?

Aytugdal

Femtopat
Evet, başlıkta sorduğum gibi modem USB portuna laptop soğutucusu takmam modeme veya soğutucuya zarar verir mi?

efemint

Nanopat
Modem USB portu flash bellek takılarak modemler arası depolama , veri alışverişi yapmayı sağlar nasıl bir zarar verir bilemiyorum ama tavsiye etmem sonuçta o fan güce ihtiyaç duyuyor ve o gücü modemden alması mantıklı gelmedi bana.

keremkarakaya

Decapat
Yer
Istanbul
Vermez.
Mantıklıymış, güzel fikir dostum. Biraz sonra yapacağım bende.

Marked One

Hectopat
Yer
Pripyat
Vermez. Modemim ısındığı için eski işlemci soğutucusunu takıyordum. Uzun süre kullandım ve zararını görmediğim gibi yararını da görmediğim için saldım.

Quiong

Millipat
Yer
İstanbul
Modemi laptop un arkasına mı bantladın anlamadım mesafe olmaycak mı? Laptopta zaten USB portu var neden buna gerek duydun? Nasıl bir soğutucu kullanıyorsun? Modem arkasındaki USB güç besleme amaçlı yapılmamış ve fanların az tüketeceğini de sanmam. Fana zararı olmaz ama modeme olabilir.

Marked One

Hectopat
Yer
Pripyat
Modemi laptop un arkasına mı bantladın anlamadım mesafe olmaycak mı? Laptopta zaten USB portu var neden buna gerek duydun? Nasıl bir soğutucu kullanıyorsun? Modem arkasındaki USB güç besleme amaçlı yapılmamış ve fanların az tüketeceğini de sanmam. Fana zararı olmaz ama modeme olabilir.
Haklısın. Laptop soğutucusunun tükettiği güce bağlı. Şu altına koyulan büyük soğutuculardan bahsediyorsa sorun çıkartabilir. Ben küçük bir fan olduğunu düşünerek yapmıştım yorumu.

KS
Aytugdal

Aytugdal

Femtopat
modemle fan arasında baya bi mesafe var uzun bir kablo kullanıyorum. laptoptaki usb portları dolu o yüzden gerek duydum. kullandığım fan Rampage AD-RC8 SHOWY Siyah 180mm Fan 15-17 RGB Işıklı Notebook Soğutucu Stand - Rampage .
Güç4W
Çalışma Voltajı5V
Akım800mA
Soğutucunun usb kablosunu telefon şarj adaptörüne bağlasam daha mı iyi olur?

Son düzenleme:

Yukarı