Laptop sürekli açılıp kapanıyor

DoktorMehme1

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim bir laptopum var açtığım zaman anakart markası geliyor sonra tekrar açılıyor. Biraz araştırmadan sonra laptopta Windows olmadığını fark ettim. Windows 8 ISO dosyasını flash belleğe yazdım. İlk açtığım zaman kolay bir şekilde BIOS'a girdim ayarlardan boot menüsünü açtıktan sonra laptopu kapattım. Sonra tekrar açmaya çalıştığım zaman ilk başta bahsettiğim açılıp kapanma olayı oldu ama sorun şu BIOS'ya da boot açılmıyor bahsettiğim gibi daha önce BIOS'a girmiştim ama şimdi giremiyorum

W

Merhaba arkadaşlar, benim bir laptopum var açtığım zaman anakart markası geliyor sonra tekrar açılıyor. Biraz araştırmadan sonra laptopta Windows olmadığını fark ettim. Windows 8 ISO dosyasını flash belleğe yazdım. İlk açtığım zaman kolay bir şekilde BIOS'a girdim ayarlardan boot menüsünü açtıktan sonra laptopu kapattım. Sonra tekrar açmaya çalıştığım zaman ilk başta bahsettiğim açılıp kapanma olayı oldu ama sorun şu BIOS'ya da boot açılmıyor bahsettiğim gibi daha önce BIOS'a girmiştim ama şimdi giremiyorum.

Windows'uda yükleyemediniz galiba laptopun bataryasını çıkarıp adaptör ile güç verin BIOS'a gimeyi deneyin girebilirseniz HDD ya da SSD nizi yukarı taşıyın sonrasında F10'a basıp kaydedin sonrasında bilgisayar halen loopta ise düğmesine basılı tutup kapatın.

Windows ISO'sunu yazdırdığınız flash belleği takıp güç tuşuna basın bastığınız anda boot menü tuşuna basın sürekli ASUS'te ESC olabilir del tuşu olabilir F12 tuşu olabilir boot menü tuşu boot menü açılınca USB nizi seçim entera basın kurulum ekranı gelmeli.

Bunlar işe yaramazsa HDD ya da SSD niz sıkıntılı olabilir, SSD'ya da HDD nizi çıkartıp açmayı deneyin yine loopta mı kaşacak yoksa BIOS'a mı atacak.

W

Windows'uda yükleyemediniz galiba laptopun bataryasını çıkarıp adaptör ile güç verin BIOS'a gimeyi deneyin girebilirseniz HDD ya da SSD nizi yukarı taşıyın sonrasında F10'a basıp kaydedin sonrasında bilgisayar halen loopta ise düğmesine basılı tutup kapatın.

Windows ISO'sunu yazdırdığınız flash belleği takıp güç tuşuna basın bastığınız anda boot menü tuşuna basın sürekli ASUS'te ESC olabilir del tuşu olabilir F12 tuşu olabilir boot menü tuşu boot menü açılınca USB nizi seçim entera basın kurulum ekranı gelmeli.

Bunlar işe yaramazsa HDD ya da SSD niz sıkıntılı olabilir, SSD'ya da HDD nizi çıkartıp açmayı deneyin yine loopta mı kaşacak yoksa BIOS'a mı atacak.
Tamam sağolun deneyeceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı