Laptop temizledikten sonra açılmama sorunu

Midgard

Hectopat
Makaleler
1
Lenovo G580 20150 Laptop içini açtım, anakartın olduğu yere saç kurutma makinesi tutarak tozları temizledim. Sulu boya fırçasıyla da kalan tozları sildim.

Anakart kısa devre mi yaptı? Yaptıysa nasıl çözeceğim?
Statik elektrik olabilir ama güç tuşunun flex kablosu sıkıntılı olduğu için statik elektriği boşaltamıyorum. (Belki oluyordur ama bilmiyorum) (Başka yolu var mı?)

Başka yol yok mu? Statik elektrik, BIOS, Flex kablosu vs...
Ben daha çok şey biliyordum, azcık benim için araştırsanız?

Hasar verdiğin donanımı bu bilgiyle düzeltemezsin. Belki parça değişimi yaparlar. Tamir edeyim diye açıp daha çok bozma bence. İşine yararsa çözüm olarak işaretlemeyi unutma :)

Hasar verdiğin donanımı bu bilgiyle düzeltemezsin. Belki parça değişimi yaparlar. Tamir edeyim diye açıp daha çok bozma bence. İşine yararsa çözüm olarak işaretlemeyi unutma :)
Olsun ben yinede deneyeyim 😆.
Anakart kısa devre yapmış olabilir ama net anlayabilmek için avometre gerekiyor.

Laptop temizlerken en önemli şey bataryayı çıkarmak ve içindeki fanların anakartla bağantısını çıkarmak. Çünkü fanlara hava üflediğinizde ters dönerek küçük küçük enerji üretip ters akım şeklinde anakarta verebilirler yani rüzgar paneli gibi elektrik üretebilirler.

Laptop temizlerken en önemli şey bataryayı çıkarmak ve içindeki fanların anakartla bağantısını çıkarmak. Çünkü fanlara hava üflediğinizde ters dönerek küçük küçük enerji üretip ters akım şeklinde anakarta verebilirler yani rüzgar paneli gibi elektrik üretebilirler.
ne yapmam gerekiyor ne kadara patlar?

Önerim bilgisayarı çöp etmemen, kendin ellememen. Keyfine kalmış :D
Selam, aradan bayağı zaman geçti...
Laptobu incelerken; şarj girişinin kablosu kopmuş olduğunu fark ettim, Bataryada zaten ömrü bitmişti, şarj hep %0 idi.
Şarj olmadan çalıştırma şansım veya tamir etme şansım yok mu? Veya birleştirme...
KopanYer.jpg

Geri
Yukarı